V úterý totiž senzačně zvítězili na palubovce zručského Benaga. Po závěrečném hvizdu svítil na tabuli výsledek 1:3! Satani se tak dotáhli na sedmé místo právě před svého rivala. V pátek cestují do Vysokého Mýta.

Kladenští ale v žádném případě nejeli k Sázavě jako outsideři, tvrdil to alespoň jejich kapitán Jiří Veselý. „Věděli jsme, že Benago není v optimální formě, proto jsme věřili, že bychom mohli alespoň bod získat,“ uvedl.

Utkání bylo od začátku vyrovnané, v první části ale měli o něco víc možností domácí, kteří také vedli po přečíslení a zakončení Rodkem (10.). Důležitý pro další vývoj byl závěr poločasu. Půl minuty před jeho koncem tečovanou ránou do vinglu vyrovnal Švambera, jenž navázal na liberecký hattrick.

Po obrátce se šance střídaly na obou stranách, hosté přežili bez úhony dvě nebezpečné standardky a párkrát je podržel výtečný Čížek. Čeřen se tak zavlnil na druhé straně. Ve 32. minutě strhl vedení na stranu Satanů střelou mezi nohy brankáře Fujdiar!

V dlouhé power–play domácích pak definitivně rozhodl Šnídl, k němuž se odrazila zblokovaná přihrávka a vrchem přes celé hřiště upravil na 1:3. „Mám pocit, že na nás bylo vidět, že víc chceme,“ mínil Veselý.