Kladno dvakrát prohrávalo, ale pokaždé dotáhlo. Podruhé díky akci Davida Müllera a přesnému zakončení Tomáše Fitzela ve 36. minutě.

Müller měl o důvod k oslavě velký, přestože rozhodující asistenci odnesl bolestivým úderem soupeře. V první půli za stavu 1:1 spálil doslova neuvěřitelně šanci, kdy mířil ze dvou metrů do úplně prázdné brány.

Protože však osazenstvo bylo veskrze fotbalové a futsalové, posměšků se objevilo málo. Snad každému se tohle totiž někdy muselo přihodit.

Kladenští jinak sehráli hlavně v obraně parádní duel. V první části pustili soka prakticky do jediné šance, kdy Müller sice hlavou odvrátil centr, ale dobíhající Salák nedal brankáři Čížkovi naději. Hned za minutu ale po rohu vyrovnal šťastně Chrobák, jenž z rohu zaskočil gólmana Račuka a ten si míč mezi nohama vrazil do sítě.

Divákům bohužel nejvíc zatrnulo po nešťastném souboji mladého Fujdiara s Račukem, po němž Kladeňák špatně dopadl na kotník a zamířil do nemocnice.

Po přestávce každý chvilku tahal pilku. Teplice drželi hlavně Rusové v čele se zkušeným Datlovem, mladýmPakhomovem i Brazilcem Sidneyem, ale pokud střídali, mělo navrch Kladno. Do dvou brejků pláchl Fitzel, ale po zákroku obrany poprvé spadl (nepískalo se) a podruhé pozdě přihrál.

Kladenský hrdinou se nakonec stal díky vyrovnávací trefě, ale ještě větším byl brankář Čížek. Od Sidneye sice dostal gól na 1:2, ale padl po neskutečné ráně z úhlu pod horní tyčku. Pak už se snědý brazilský tank prosadit nedokázal, byť se snažil hodně. Čížek ho neskutečně vychytal, jednou mu pomohl i kapitán Veselý na čáře.

Teplice navíc sbíraly hodně faulů (5) a v taktickém závěru se do žádného tlaku nedostaly. Spokojená tak byla i obrovská persona okresního futsalu Pavel Nepil, který na zápas dorazil s manželkou a dalším Slaňákem Radkem Klierem. Všichni pro futsal udělali za posledních dvacet let opravdu hodně. "Mně se to dneska moc líbilo, výborný zápas. Lidi museli být spokojení. Dobrý je i výsledek, přestože Kladno mohlo i vyhrát. Ale mohlo to být i opačně, remíza je asi zasloužená," uznal.

Doslova zabijákem utkání lze nazvat domácí hvězdu Petra Šnídla. Nejprve při odkopu nechtěně napálil mezi nohy spoluhráče Müllera, po chvíli úplně stejně sestřelil protihráče a ve druhém poločase přišlo jeho finále. Na dálku si našel tvář sličné blondýnky za kamerou, která navíc nedávala pozor. Úder byl o to horší.

Rozhovor s hrdinou duelu Jindřichem Čížkem čtěte v pondělním vydání Kladenského deníku (13.2).

SAT-AN Kladno - Balticflora Teplice 2:2 (1:1). Branky: 5. Chrobák, 36. Fitzel - 4. Salák, 30. Sidney.