Jak probíhala příprava týmu na novou sezonu? Sehráli jste nějaká přátelská utkání?

Příprava probíhala formou individuální přípravy (fotbal) a od začátku září jsme na palubovce. Po několika tréninkových jednotkách jsme souhlasili s odehráním přátelského duelu s Kings Rakovník a to v hale Bios ve Slaném, která nám svou velikostí moc nesedí. Utkání pro nás skončilo jednoznačným vítězstvím 11:0, i když Rakovničtí nehráli vůbec špatně. Do prvního zápasu nás ještě čeká soustředění v Karlových Varech, kde dojde k tmelení kolektivu a pak už jen vstup do nové sezony.

Jaké změny zaznamenal kádr během letní přestávky?

Zůstal takřka nezměněn, protože omlazení proběhlo už v minulém ročníku. Soustředili jsme se spíše na výkonnost našich mladíků. Mnozí mě mile překvapili už v zápase s Kings, kde se opravdu předvedli. Snad jim to vydrží i do začátku nové sezony.

Kdo by měl patřit k největším oporám týmu?

Tak zde je odpověď snadná, samozřejmě uzdravený kanonýr Raichard, který v loňském roce odehrál snad jen tři zápasy vlivem nepříjemného zranění, obránce Rychlý, universál Lukeš, jenž se předvedl už ve zmíněném přáteláku (6 gólů 3 přihrávky), útočníci Mladý a Vaněk a v neposlední řadě mladíci Kroc s Grubnerem.

S jakým umístěním byste na konci soutěže byli spokojeni?

Cíle jsou hrát klidný střed tabulky a nepotýkat se s problémem zdravotního charakteru, který nás postihl v loňském ročníku, kde jsme sestava lepili, jak se dalo.

Koho považujete za největšího favorita a kdo se naopak podle vás bude pohybovat na opačném pólu tabulky?

Favorit letos vlivem masivního doplnění divize asi není. Bude záležet, jak na tom budou kluby, které doplnily divizi A z nižších soutěží. Překvapit může ovšem každý, nedá se tedy nic podceňovat a je třeba jít zápas od zápasu. Svou herní kvalitu bude chtít předvést SKP Kolín, který rozhodně nedělal ostudu při svém působení ve druhé lize a prohrál mnoho střetnutí velice smolně. Byl bych rád, kdyby se podařilo hrát sezonu na klubové úrovni férově a nedošlo k podobným excesům jako u týmu CSKA Výšina.

OLDŘICH PÁNEK