Strhující finále pro sebe až v penaltách rozhodl Rakovník

Slaný - Finálová část Sdruženého regionálního přeboru žen ve futsalu přinesla kvalitní a dramatické okamžiky. Z titulu přeborníka se nakonec radovaly po penaltovém rozstřelu hráčky SK Rakovník. Celé finálové klání začalo soubojem o konečnou pátou příčku, který se odehrál na dvě utkání. V obou duelech si lépe vedl Jirkov, a to především díky nejlepší střelkyní celé soutěže Huňadyové. Konečné šesté místo tak trochu nečekaně připadlo na zkušené kačické futsalistky.

19.3.2008

Ilustrační foto.Foto:

V prvním semifinále si rakovnické hráčky snadno poradily se snaživými Všestudy, v tom druhém se však strhla nelítostná bitva. Slánské futsalistky, byť hrály celé utkání bez možnosti střídání, vedly nad kladenským favoritem díky zásahům Zelenkové dvakrát o dvě branky. Ve 23. minutě však byla právě nejlepší střelkyně hostů po vzájemném souboji společně s domácí Sládkovou vyloučena a iniciativy se chopily kladenské hráčky. Ty pak díky dvěma trefám v poslední minutě strhly výhru na svou stranu.

V utkání o třetí místo pak slánská děvčata dominovala, pro začínající futsalistky Všestud byl již postup do finálové části velkým úspěchem. Samotné finále pak nabídlo ten nejkvalitnější futsal v ženském podání. Hra byla v úvodu vyrovnaná, postupem doby si však mírný tlak vytvářel domácí Rakovník. Ten se již v 5. minutě radoval z vedoucí branky po střele Hančarové, další velké příležitosti však zůstaly na straně domácích nevyužity. Hostující kladenské hráčky zabraly až ve druhém poločase, kdy nejenže hru vyrovnaly, ale v rozmezí 18. a 20. minuty i díky dvěma trefám zkušené Fedorkové strhly vedení na svou stranu. Neúprosná bitva gradovala, snaha domácích o vyrovnání vygradovala až tři vteřiny před koncem, kdy Andrová dotlačila v obrovské skrumáži míč za brankovou čáru. Na řadu tak přišel penaltový rozstřel. V něm zachovaly více klidu rakovnické hráčky, které se tak mohly radovat z historicky prvního titulu!

O 5. místo: Jirkov – Kačice 2:0 (2:0, Huňadyová, Vorderwinklerová) a 2:1 (Huňadyová 2 – Friedbergerová). 1. semifinále: Rakovník – Všestudy 5:0 (2:0, Hončarová 2, Joglová, Zíková, Novotná). 2. semifinále: Kladno – Slaný 4:3 (1:3, Fedorková, Kieryková, Dojáčková, Schubertová – Zelenková 3). O 5. místo: Kačice – Jirkov 1:2 (0:1, Friedbergerová – Huňadyová 2). O 3. místo: Všestudy – Slaný 1:6 (0:4, Soukupová – Krejzová 3, Horváthová, Ušáková, Jelínková), Finále: Rakovník – Kladno 2:2 (1:0 – pk 2:1, Hančarová, Andrová – Fedorková 2).

Na závěr finálové části byl vyhodnocen právě skončený ročník Sdruženého regionálního přeboru žen, oceněny byly nejlepší celky a nejlepší střelkyně. Kanonýrkou soutěže se stala s 19 zásahy Tereza Huňadyová (Jirkov), druhá Linda Zelenková (Slaný) nastřílela 15 branek, třetí Monika Schubertová (Kladno) 10.

Vítěz regionálního přeboru žen, celek SK Rakovník postoupil do finálového turnaje MČR, který se uskuteční v sobotu 21. června 2008 v Praze. Pavel Nepil

19.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Kladno volejbal cz - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0, Extraliga volejbalu, Kladno, 30. 9. 2017

Volejbalisté přemohli lázeňské šviháky

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Vypukne modrobílé peklo?

Kladno – Podruhé si před domácím publikem zahrají volejbalisté Kladna. A nebude to žádný pouťák. Jejich hosty budou v sobotu v 18.00 hodin hráči Karlovarska, jednoho ze spolufavoritů nejvyšší soutěže.

Na Kladensku zvítězilo u většiny voličů Hnutí ANO 2011

Kladensko /FOTOGALERIE/ -  Lidé z Kladenska a Slánska vyšli už včera do volebních místností, aby využili příležitosti a ovlivnili budoucnost České republiky. Parlamentní volby skončily v sobotu ve 14 hodin.

Na Trutnov se Švihálkem

Kladno – První čtvrtinu základní části II. ligy zakončí hokejisté Řisut v sobotu domácím zápasem s Trutnovem (18.00). Svěřenci trenérů Martina Procházky a Martina Kašáka po deseti kolech uzavírají tabulku, přičemž vstřelili nejméně branek a nejvíc jich obdrželi!