Domácí inkasovali hned z první akce, podruhé to bylo osm vteřin před přestávkou, kdy skončil pod břevnem Krajčovy svatyně dlouhý kop gólmana Helasu. Po obrátce snížil Slavík, rýsující se drama však rychle zahnala krásná rána Lacka do levého horního rohu. Mezi góly uběhlo pouze devatenáct vteřin.

Po dlouhé době se objevil v dresu Kladna Kamil Výborný, jenž byl půl roku v zámoří. V premiéře byl hodně vidět. Za stavu 0:1 trefil břevno a neproměnil penaltu. Při dvoubrankovém manku mířil do tyčky a pak ideálně přihrál na jediný gól Kladna.

Své učinkování posléze podtrhl žlutou kartou. „Na to, že jsme hrál po dlouhé době, toho bylo až dost. Moc mě porážka mrzí, protože Helas byl k poražení," řekl Výborný a uznal, že soupeř měl v prvním poločase několik vyložených příležitostí, jež i se štěstím kryl brankář Krajč.

„Paradoxně vstřelil dvě branky z nešancí. To je k naštvání," řekl a pochvaloval si, že jeho týmu vycházely signály ze standardních situací. Po jednom z nich mohl založit na drama Veselý. Ve složité pozici ale balon netrefil ideálně.

Kladno bylo v první části vlažné, v druhé přitlačilo na pilu a konečně začalo být i nebezpečné. Tak to ale mělo být od začátku zápasu.

Výborný míní, že asi klíčové budou utkání s Lípou a Hradcem. „Ty musíme zvládnout. Zkusíme se dát do kupy a zabojovat. Bude to však těžké," je si vědom borec, jehož budou diváci vídat na jaře i v barvách divizních fotbalistů SK Kladno.