Oba soupeři, jak Kladno tak Ostrava, už mají jistý druholigový punc. Jejich vzájemný duel, jenž se bude hrát v pátek ve 20 hodin v kladenské hale, tak bude derniérou s nádechem přípravného duelu na novou sezonu.

Na jejich osudu nemůže nic změnit ani varianta, že některý z prvoligových celků například z finančních důvodů novou sezonu odpíská. Reglement totiž hovoří, že poslední dva týmy sestupují a případné uvolněné místo bude nabídnuto nejvýše postavenému celku z druhé ligy.

„O tom jsme ani neuvažovali. Chceme se samozřejmě vrátit zpět do nejvyšší soutěže, ale ne za každou cenu. Musíme mít jistotu, že budeme mít k dispozici dost široký a omlazený kádr složený z futsalistů, kteří pro svůj sport udělají maximum. To ale neznamená, že se zříkáme služeb současných hráčů,“ prohlásil trenér SK Kladno Petr Hlaváč, jenž stejně jako ve Vysokém Mýtu tak i v pátek dá příležitost mladému mužstvu, byť, jak sám tvrdí, nechce být v tabulce poslední.

K tomu ale musí bezpodmínečně zvítězit, protože Slezané mají v tabulce o bod víc. „Přesto si zahrají hlavně mladí, které doplní Jaráb a Čurda. Potřebujeme, aby si to osahali a věděli, do čeho jdou,“ prohlásil Hlaváč, jenž do brány postaví Čížka, který v Kladně hostuje z druholigové slánské Čechie. „Chceme ho i do příští sezony, a protože máme s Čechií dobré vztahy, věřím, že se dohodneme,“ uzavřel kladenský, stále ještě prvoligový kormidelník.