Šlágr kola se hrál v Liberci, kde místní třetí celek divizní tabulky přivítal jejího lídra, futsalisty týmu PK Třebusice. Hráči obou celků si byli vědomi důležitosti tohoto duelu, v úvodu se tak soustředili především na zabezpečenou obranu a rychlé brejky. Z jednoho z nich pak šli do vedení hosté z Třebusic, kteří měli i další příležitosti. V závěru první půle však přebrali taktovku domácí, kterým se několik vteřin před přestávkou podařilo vyrovnat.

Domácí začali lépe i druhý poločas, když se ujali vedení, a tak tentokrát museli přidat hosté. Podařilo se jim zabrat a byli oceněni vyrovnáním. Drama však pokračovalo dál – domácí nastřelili tyč třebusické branky, následně přestáli oslabení po vyloučení svého gólmana. Poslední příležitost měli hosté, rovněž oni však pouze orazítkovali břevno liberecké branky, a tak na nerozhodném stavu se nic nezměnilo. Remíza nedala Liberci šanci na vylepšení své třetí pozice, zatímco Třebusicím naopak postačila k udržení svého prvního místa.

Skvělé utkání sledovala slánská sportovní hala, ve které favorizovanému domácímu MCE zle zatápěli hosté z HFK Příbram. Ti po většinu utkání vedli, udávali tempo hry, zatímco domácí byli v situaci neustále vedení soupeře dotahovat. V jednom případě dokonce tříbrankové vedení hostů. Rozuzlení přinesla až závěrečná desetiminutovka. Slánští se poprvé ujali vedení, ale HFK Příbram dokázal znovu vyrovnat na 7:7. Jenže přišla 39. minuta a přesný zásah slánského Volfa. Na další vyrovnání už Příbrami nebyl čas. MCE Slaný tak po dramatické bitvě nakonec uhájil druhé místo.

Asi největším překvapením je porážka českolipských Démonů na palubovce posledního Celtic Kladno. Za domácí už mohl po omilostnění nastoupit jejich nejlepší hráč Rác, a jeho přítomnost byla velice citelná. V dramatickém a emocemi nabitém utkání i díky jemu dokázali domácí vybojovat důležitou výhru.

Bod za remízu si připsali i předposlední futsalisté slánského 1. DFK. Ti v úvodu duelu s Veltěží vedli již o dvě branky, hosté však dokázali vývoj utkání otočit. Přetahovaná o výsledek a vedení pokračovala až do úplného závěru, v němž z desetimetrového kopu vyrovnali hosté dvanáct vteřin před závěrečnou sirénou. Skvělý výkon podal opět domácí veterán mezi tyčemi Hovorka, který chytl i pokutový kop kanonýru Pfeiferovi.

V dalších dvou utkáních celků ze středu tabulky se vždy z výhry radovali domácí. Futsalisté mladoboleslavského Malibu přivítali borce děčínského Bílého baletu. V prvním poločase předvedly oba celky vyrovnaný futsal, když se hostům podařilo vyrovnat dvoubrankový náskok domácích. Zlom pak přišel ve 30. minutě, kdy domácí Malibu dokázalo dvakrát skórovat. Hosté pak na další vývoj utkání rezignovali a odjeli poraženi.

Podobný průběh mělo i utkání mezi domácím celkem F. A. Zole Česká Lípa a Brandýskem. První poločas poměrně vyrovnaný, ve druhém viditelně lepší domácí dokráčeli pro zasloužené vítězství.

Výsledky 12. kola: TU Liberec – PK Třebusice 2:2 (1:1), F. A. Zole Č. Lípa – FC Brandýsek 8:4 (3:2), 1.DFK Slaný – SC Veltěž 5:5 (2:1), Malibu Ml. Boleslav – Balet Děčín 8:3 (3:3), MCE Slaný – HFK Příbram 8:7 (4:6), Celtic Kladno – Démoni Česká Lípa 5:4 (3:2).

1. Třebusice 12 7 3  2  109:56   24
2. MCE Slaný 12 7 2  3  121:85   23
3. TU Liberec 12 7 2  3   84:58   23
4. Démoni Č. Lípa 12 6 3  3   85:63   21
5. Zole Č. Lípa 12 6 2  4   81:65   20
6. Brandýsek 12 6 0  6   69:54   18
7. Malibu MB 12 6 0  6   71:60   18
8. Veltěž 12 5 3  4   64:64   18