Domácí nastoupili v nejsilnějším složení s liberem Sadílkem, univerzálem Kullou, nahrávačem van Haarlemem, smečaři Křesťanem, Bouzou a blokaři Seifertem s Trojanem, jediným Kladeňákem v sestavě.

Ten si pochvaloval úvodní sady. „Zdálo se mi, že jsme hráli náš nejlepší volejbal. Bohužel jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Po dvou vyhraných setech bývá třetí nejtěžší a my jsme ho nezvládli. Do extraligy to musíme změnit," prohlásil nejmladší hráč domácích.

Podle něj nebyl obrat v utkání zapříčiněný zlepšenou hrou soupeře. „Náš přístup byl takový zbytečně negativní, a to také musíme změnit," dodal.

Na bloku se poprvé v zápasech potkal se Slovákem Seifertem, 213 cm vysokým volejbalistou. Sám se na běžnou populaci kouká z výšky 195 cm a teď se ocitl v opačné pozici. „Připadal jsem si vedle něj jako nějaký prcek," řekl se smíchem.

V mezinárodním kádru Kladna se jedenadvacetiletý hráč cítí dobře. „Je to zajímavé. Porady máme ve třech jazycích, takže se i něco přiučíme," prozradil a dodal, že kluci jsou super. „Třeba nahrávač van Haarlem má neskutečnou kvalitu a je pro mne čest s ním hrát."

V pátek hráči odjedou nebo odletí za svými rodinami. V pondělí začne finální příprava na čtvrteční ostrý start nejvyšší soutěže. Kladno v něm přivítá Karlovarsko.