Kouč úspěšného extraligového týmu, jenž se v prvním roce působení mezi elitou zachraňoval a v dalších dvou letech získal mistrovský titul, Jiří Tyburec, se odmítl vyjádřit s tím, že k tomu není kompetentní.

Dohadům učinil přítrž předseda klubu Martin Dudek, jenž potvrdil, že konec působení Gladiátorů v nejvyšší soutěži je možný. Co se týká mládežnických celků, mají podle našich informací jejich hráči svolení hledat si nové působiště.

„Máme finanční potíže a řešíme je. Zda začneme sezonu v extralize bude jasné začátkem září. Naděje umírá poslední,“ neskrýval Dudek problémy s tím, že ani dotace od krajského úřadu, které bývaly pravidlem, by úspěšný klub nespasily.

Loni byly kladenské extraligové celky podpořeny krajským úřadem částkou 300 tisíc korun, letos nedostaly ani halíř. Pro představu: Extraligová sezona prvního týmu vyjde odhadem redakce minimálně na 600 tisíc korun (rozhodčí, nájem stadionu, doprava, ubytování apod.).

Pokud se nejčernější scénář stane realitou, přijde Kladno o tradiční derby a obhájce titulu KEB o silného protivníka, jenž letos v sezoně tvoření nového mužstva skončil už ve čtvrtfinále play–off. „Budeme se snažit, aby se derby hrálo,“ slíbil Dudek a prozradil, že jeden člověk z tříčlenného vedení klubu avizoval odchod.

Změnami prochází i hráčský kádr. Jak prohlásil kouč Jiří Tyburec, nejsou nijak dramatické. Co se týče počtu odchodů, nijak nevybočují jiným sezonám. Mužstvo ale opustily opory. Do Plzně odešel Pospíšil, Sýkora do Strašecí odkud ale přišel Lev. „Normálně se připravujeme na sezonu,“ prohlásil trenér. Podle rozpisu nejvyšší soutěže čeká jeho tým 12. září Karviná.