Z osmičky postupujících vzejdou dva nejlepší, kteří si zahrají proti šestici nejlepších skupiny A. „Teď  začne jakési předkolo, protože jsme chtěli, aby co nejvíc týmů okusilo atmosféru rozhodujících bojů," vysvětlil zavedení trochu složitého systému šéf Okresního svazu hokejbalu Kladno Zbyněk Zíma.

No a právě o poslední volné místo do předkola se o uplynulém víkendu hrálo.

Dopadlo to překvapivě, dál jdou totiž na úkor Delty odepisovaní Vlci Buštěhrad B!

Delta podlehla Černé hvězdě 0:7 a dala tak Vlkům naději, kterou nezahodili, byť to bylo těžké.  Museli porazit na jaře kvalitní Unhošť a na jaře kvalitní Narko. Oboje se povedlo, proti Kozlům jim stačila i výhra na nájezdy.

Vyměnilo se ještě pořadí mezi postupujícími celky ze skupiny C.  Sparta se posunula na první příčku před Rytíře Buštěhrad, kteří nečekaně nestačili na Extrém, ale možná i trochu taktizovali.

Vyhnuli se totiž v prvním kole Golemu Slaný, který si pro jarní boje vytáhl do sestavy hned několik hokejistů. Růžička s Valským už za Slaňáky hrají roky, ale přibyl Vítězslav Bílek a ještě řisutský Jan Doskočil, donedávna velký kladenský talent.

Na Slaný, které v posledním kole přehrálo v pohodě i jistého vítěze skupiny B – Notor Kladno, vychází v prvním kole právě Sparta.

Favority na dvě postupové místa hledejme kromě Slaného a Notoru také v Narku a Černé hvězdě, ty by mohly favoritům zatopit.

Čtvrtfinálové dvojice: Notor – Rytíři Buštěhrad, Slaný – Sparta, Narko – Vlci Buštěhrad B, Černá hvězda – Unhošť.

Výsledky: Moribundus – Sparta 3:5, Rytíři Buštěhrad – Extrém 1:7,  Delta –  Černá hvězda 0:7, Unhošť – Vlci Buštěhrad B 5:6 ss, Dynamo Rozdělov – Beer Stars 3:4, Nové  Strašecí B – Třebíz 0:6, Notor – Slaný 2:5, Vlci Buštěhrad B – Narko 5:1, Vlci A – Třebíz 1:7, Falcon – Beer Stars B 4:6, Sparta – Extrém 8:3.

Skupina A
1. Dynamo Rozdělov⋌ 20 17 0 1 2 151:50 52
2. Defekt Třebíz⋌ 21 16 0 1 4 120:61 49
3. Vlci Buštěhrad⋌ 21 13 1 2 5 108:66 43
4. Beer Stars⋌ 20 13 1 0 6   95:65 41
5. Beer Stars B⋌ 21   9 3 3 6   97:83 36
6. Falcon Kročehlavy⋌ 20 7 2 1 10   82:99 26
7. Nové Strašecí B⋌ 22 4 0 2 16 38:130 14

Skupina B
1. Notor Kladno⋌ 23 14 1 1   7 101:  69 45
2. Golem Slaný⋌ 23 11 3 1   8 125:104 40
3. Narko Kročehlavy⋌ 23   9 2 2 10 105:  86 33
4. Černá Hvězda⋌ 23 10 0 2 11 100:100 32
5. Kozel Unhošť⋌ 23   8 2 1 12   75:  81 29
6. Vlci Buštěhrad B⋌ 23   6 4 0 13 101:128 26
7. Delta Kladno⋌ 23   8 0 1 14   59:103 25

Skupina C
1. NFC Sparta Kladno⋌ 22 11 0 1 10 93:  90 34
2. Rytíři Buštěhrad⋌ 22 10 1 1 10 85:113 33
3. Extrém Kladno⋌ 21   4 2 3 12 66:  93 19
4. Moribundus Kladno⋌ 21   3 1 0 17 61:141 1