Dobřany – Habešovna Gladiators 2:7, celkově 0:3

Domácí začali ve velkém stylu, a když juniorský reprezentant Roušal nachytal trochu spícího brankáře Vimera, vedli 1:0. Sýkora ale vyrovnal a Tyburec po změně stran poslal hosty do vedení. Trenéru Jiřímu Tyburcovi se poté nelíbilo rozhodování sudích, dostal trest a v přesilovce Majer srovnal.

Rozhodující chvíle přišly v závěru druhé třetiny. Habešovna hrála přesilovku pět na tři, kterou využil Tyburec a v pokračující výhodě zvýšil Kameš. Hosté ještě v závěrečném dějství skóre zvýšili, Sýkora zaznamenal skvělou bilanci 2+3.

„Rychlý gól domácích s námi skoro nic neudělal. Rychle jsme začali diktovat tempo hry a po našich dvou brankách v závěru druhé části se zápas jen dohrával,“ těšilo Jiřího Tyburce.

Branky: 2. Roušal, 23. Majer – 11. a 45. Sýkora, 17. a 29. Tyburec, 30. a 34. Kameš, 37. Loskot. Rozhodčí: Florián, Merc. Vyloučení: 13:6, využití 1:3. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:3.


Sudoměřice – KEB Kladno 3:4, celkově 0:3


Třikrát hosté vedli (2x zásluhou Trčky, který se trefil poprvé už ve 47. vteřině, jednou po ráně jeho spoluhráče z lajny Topolánka), třikrát domácí jejich náskok dorovnali. Počtvrté se jim to už nepovedlo, když na přesilovkovou ránu kapitána Rejthara ze čtvrté minuty posledního dějství minuty odpověď nenašli ani při závěrečné power–play. Navíc Ogurčák v poslední vteřině ještě zvýšil, ale sudí už gól neuznali.

Trenér Kladna Drahomír Kadlec byl nadmíru spokojený. „Jeli jsme do Sudoměřic s cílem vyhrát alespoň jedno utkání a bylo dobře, že se to povedlo hned v tom prvním. V neděli by to už bylo hodně složité, navíc tady je to hustá afmosféra. Výborně nás podržel brankář Procházka, situaci určitě usnadnilo i to, že domácím chyběl Jurásek a hokejisté Slovanu Bratislava. Ti získali titul a že se hraje v Sudoměřicích hokejbal možná ani nevěděli,“ usmál se Kadlec.


Branky: 6. Hladký, 21. Věchet, 32. Konderla – 1. a 17. Trčka, 29. Topolánek, 35. Rejthar. Rozhodčí: Garreich, Jahoda. Vyloučení: 8:8, využití: 0:2. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:1.