„Vyhrát titul před televizí by bylo jistě pěkné, ale dám přednost ukončení série už v v sobotním střetnutí,“ hlásí trenér Habešovny Jiří Tyburec, podle něhož je čekání na zápas velmi dlouhé. „Už aby to bylo za námi,“ ulevil si.


Tým je zdravotně v pořádku až na Bartejse (stehenní sval). Netrénovali ani Tyburec (teplota) s Juráčkem (naražená noha), ti by ale měli být připraveni.

Gladiátoři kvůli pravidlu o nízkém počtu odehraných zápasů nemohou postavit navrátilce z hokejového MS Tomáše Plekance, což Jiřího Tyburce trochu štve. „Nedostal výjimku, přitom loni při poháru ho svaz oslovil, aby jel reprezentovat na mistrovství světa. To by šlo, ale za nás hrát nemůže,“ rýpl si kouč.


Ten připravoval své ovečky i u videa, což v hokejbale není zatím obvyklé. „Sehnal jsem si jejich utkání z loňského finále proti Ústí. Sestava Sudoměřic se prakticky nemění a já na video dost dám. Pokouším se propojit i se zápisky, které si o svých i soupeřových hráčích dělám celou sezonu,“ popsal Tyburec, podle něhož Sudoměřice nesmí nikdo podceňovat. „Ve čtvrtfrinále s Opavou také doma dvakrát prohrály, ale pak stav otočily. Navíc jsou ve finále potřetí v řadě, zatímco my jsme v extralize druhým rokem,“ uvědomuje si Jiří Tyburec.


Dnes a zítra začíná také play–off oblastní ligy. Pro fanoušky mohou být některé série hodně pikantní, a to zejména ty, v nichž se představí hokejisté Kladna. Tak například série Buštěhrad – Unhošť nabídne střetnutí Pavla Patery, Františka i Tomáše Kaberlových proti buštěhradským Jaroslavu Kallovi a Jiřímu Kuchlerovi. Hraje se dnes od 18 a zítra ve 14 hodin, pokaždé na Sítné. V dresu Beer Stars se proti Dynamu (dnes v 19 na ZS, zítra ve 14 (Švermov) představí Tomáš Horna, barvy Black Casina hájí Martin Ševc. Jeho duely proti Jungle Fever B se hrají dnes ve 14 a zítra v 8 hodin na Sítné.