Jak vidíte šance probojovat se mezi poslední čtyři týmy?
Doufám, že postoupíme. Dvakrát jsme Benátky v základní části porazili, takže misky vah jsou na naší straně. Ale lze to vést k tomu, že je můžeme lehce podcenit. Hráče nabádáme, aby šli zejména do domácích zápasů maximálně koncentrovaní a využili svého prostředí.

Máte představu v jaké síle bude soupeř ve vyřazovacích bojích? Přece jen to je béčko.
V podstatě u něj může pendlovat několik hráčů prvního týmu. Těžko říct. Pokud má jejich rezerva sloužit k obehrání mladých, tak by měli nastoupit. Jinak by ztrácela smysl, když jsou zachránění.

V jakém stavu je váš tým před vrcholem sezony?
Zdraví jsou v podstatě všichni až na smečaře Turanského, jenž má trošičku problémy s kolenem. Jinak bychom měli být všichni.

Vraťme se k základní části, vyšla týmu podle vašich představ?
Čtvrté místo je tak naše rovná se. Některá utkání se slabšími jsme odehráli trošku pod svými možnostmi nebo je lehce podcenili. Zase naopak tři čtyři zápasy jsme otočili, takže si celkově myslím, že to odpovídá tomu, jak trénujeme a hrajeme. Play-off je nová soutěž. Uvidíme jak se s ní popasujeme. Případné semifinále bychom si chtěli všichni užít.

Jste zároveň asistentem trenéra Jana Svobody u české reprezentace. V minulosti jste oba vedli i extraligové Kladno. Jeho mandát končí a je vyhlášený nový konkurz. Jaké má podle vás šance být zvolený opět?
Přál bych mu, aby opět dostal důvěru vedení svazu. Bude však záležet na mnoha okolnostech. Zájem mají i tři zahraniční trenéři včetně kouče italského Cunea. Ti mohou výběr ovlivnit. Na druhou stranu budou očekávat odpovídající finanční a ekonomické zajištění, což není v České republice optimistické.