Kladenští na východě Čech přes první překážku přešli, druhá už ale byla nad jejich síly. Ve složení, v němž nastupovali, však bylo druhé místo výborné, protože jejich soupeři hráli téměř kompletní. „Třetí naší lajnu tvořili výhradně obránci, kteří sice nedali gól, ale také ho nedostali. Nic jiného jsme od nich ani nečekali,“ se smíchem uvedl trenér Drahomír Kadlec.


V semifinále proti sobě svedl los dva nejlepší celky základní části extraligy – Ústí nad Labem a KEB. Duel lépe rozehrálo Kladno, jež vedlo po střele Ogurčáka, Severočeši však do konce třetiny stav otočili a bylo na KEBu, aby se pokusil o stejný kousek, což také dokázal. Topolánkem vyrovnal a ve třetí třetině Trčka v přesilovce po přihrávce Rejthara poslal svůj tým do finále, kde mu byla soupeřem Opava. „Byla znát vůle po výhře. Kluci dokázali, že sem nejeli na výlet,“ pochvaloval si Kadlec.


Také s Opavou začali Kladenští výborně. Po celou úvodní třetinu měli převahu, Slezané však dokázali ztrestat chyby obrany a do kabiny šli s vedením 2:1, když v závěru snižoval Rejthar. Ve druhé části KEB dokonce zásluhou úniku Příhody v oslabení vyrovnal. Ve stejné přesilovce ovšem inkasoval z hole Vladaře a Opava zase vedla- V závěru měl KEB za stavu výhodu přesilovky, kterou umocnil odvoláním brankáře. Dlouho hrál šest na čtyři, místo vyrovnání však chyboval a soupeř do prázdné rozhodl o držiteli trofeje. „Závěr jsme sehráli ukvapeně,“ konstatoval Kadlec a dodal: „Na některých hráčích se projevila únava a také bylo cítit, že ne všichni pro úspěch udělali maximum. Je to škoda, chyběl nám malinký krůček.

Semifinále

KEB Kladno – Elba Ústí nad Labem 3:2 (1:2, 1:0, 1:0). Branky: 2. Ogurčák, 21. Topolánek, 32. Trčka – 5. Obdržálek, 6. Hůja.

SHC Opava – ACS Malenovice 7:0 (2:0, 1:0, 4:0). Branky: 8. Vladař, 15., 22. a 39. Měch, 37. Führich, 45. Přibyla.

Finále

SHC Opava – KEB Kladno 4:2 (2:1, 1:1, 1:0). Branky: 12. Minařík, 13. Přibyla, 18. Vladař, 45. Führich – 14. Rejthar, 17. Příhoda.