V obou případech ale došlo až na nájezdy. „Chtěl jsem, když budu skromný, pět bodů. Tento víkend se nám nepovedl,“ hromoval trenér Kladna Drahomír Kadlec, jehož nadzvedl sobotní zápas na hřišti nováčka z Pardubic. „Začali jsme dobře a najednou přišlo podcenění, což se nesmí stávat, protože se proti nám chce každý vytáhnout,“ zlobil se kouč.

Jeho tým v utkání dvakrát vedl o dvě branky. Za stavu 3:1 si však nechal dát během minuty dva góly a v nájezdech vyšel naprázdno. Východočechům stačil jediný přesný zásah do Jirotkovy sítě. Jeho autorem byl Merta.

Hosté ztrátou dvou bodů přišli o vedoucí příčku a klesli až na třetí místo za Hradec a ambiciózní, hvězdami posílenou Vlašim, která byla jejich nedělním soupeřem.

Ve středočeském derby se čekalo na první branku až do 26. minuty, kdy se prosadil kladenský M. Tvarůžek, když předtím na začátku druhé třetiny jeho tým přečkal bezmála dvouminutové oslabení o dva hráče.

Ani pod Blaníkem ale nedokázalo Kladno vyhrát v základní hrací době, 86 vteřin před koncem totiž domácí Fris vyrovnal. V nájezdech se Alpiq oproti sobotě zlepšil, proměnil dva, přičemž třetí už se nejel. O bonusový bod, kterým se Alpiq dostal v tabulce přes svého protivníka, se postaral Hnízdil.

Domácí si vylámali zuby na výtečném O. Tvarůžkovi. „To, že se vystřídají, věděli brankáři už od pátku,“ řekl Kadlec, jenž litoval, že se jeho hráči před koncem utkání dopustili taktické chyby.