První zápas Alpiq vyhrál v Mostě. Severočeši sice dokázali rychle odpovědět na vedoucí branku Nedvěda, centr třetí řady však měl svůj den.

Poté, co Topolánek v přesilovce vrátil hostům náskok, upravil druhý nejproduktivnější hráč Alpiqu bombou na 1:3. Bleskově kontroval i na snížení Nováka. V závěru Kladenští dvěma góly svoji výhru zvýraznili.

„V první třetině jsem byl spokojený jen s úvodními třemi střídáními,“ posteskl si trenér Drahomír Kadlec, který v pauze hráčům rázně promluvil do duše. „Ve druhé se to srovnalo a v poslední jsme soupeře kondičně převyšovali,“ pokračoval kouč, jenž vyzdvihl Nedvěda a v první řadě gólmana Jirotku.

Kladno v utkání představilo nového hráče do play-off. Posílil ho nejproduktivnější hráč Třince Lukáš Hudeček, který se hned zapsal mezi střelce, byť jen trefou do prázdné branky.

V neděli Alpiq uspěl i v Ústí, jež mu na podzim dosud jako jediné připravilo porážku v základní hrací době. Na vendetu založil už na začátku, kdy slepenými góly Wróbela a Trčky šel do vedení 2:0.

Domácí ale ve druhé části odpověděli stejnou mincí. Rozuzlení zařídil Ogurčák, který po pěti minutách třetí třetiny využil přihrávku Wróbela.

Trenér Kadlec byl spokojený pouze s první částí, ve druhé prý jeho tým polevil v koncentraci. Radost z bodově štědrého víkendu mu kalí jen zranění Nedvěda, jenž zůstal v ústecké nemocnici s podezřením na zlomeninu lícní kosti.

Možná ho čeká operace. „Je to pro nás oslabení měl, velkou fazonu,“ litoval Kadlec a popsal, co se stalo: „Padal do střely a hráč, který akci dohrával, ho nešťastné trefil holí do obličeje,“ uvedl.