V sobotu porazili Západočechy 3:1 a včera 3:2, když dvě branky vstřelili ve dvojnásobné početní výhodě. Hosté v závěrečné třetině utkání zdramatizovali, když exkladenským Pospíšilem snížili na nejtěsnější rozdíl. Zbývajících pět minut ale odehráli v oslabení a tím Kladnu usnadnili cestu za zlatem.

„Rozhodčí nás vylučovali za fauly, které v průběhu utkání nepískali. V sobotu bylo Kladno lepší a titul si asi zasloužilo. Druhé místo není špatné, ale zklamání to určitě je,“ uvedl Jan Pospíšil, jenž získal dva tituly s Habešovnou.

Dvěma góly se v posledním utkání blýskl Michal Trčka, který byl vyhlášený nejužitečnějším hráčem play-off. Oba jeho góly padly z bezprostřední blízkosti a byly i dílem štěstěny. „Kluci si ze mě celou sezonu dělají legraci, že jiné neumím dávat. Byly však zlaté, a teď ať si říkají, co chtějí,“ se smíchem prohlásil Trčka, pro nějž je včerejší titul druhou nejvýznamnější událostí. Výš postavil jen světové zlato.

K nejcennějším medailím dovedl Alpiq kapitán Jan Příhoda, jenž po utkání přiznal: „Už se na vyhlášení těším, i když se mi trošku třesou ruce. Myslím, že Plzeň byla silnějším soupeřem než loni Hradec,“ prohlásil lídr týmu, který svoji roli potvrzoval bezchybným výkonem i na hřišti.

Loni byl ve finále kladenskou brankářskou jedničkou Jaroslav Procházka, letos mladý Jan Jirotka, jenž měl starost, zda bude kde slavit. „Doufám, že někdo zamluvil nějakou hospodu, protože jsme to nechtěli zakřiknout. K tomu se ještě hraje finále hokeje. Myslím, že to bude dlouhé a někteří kluci si budou muset vzít dovolenou,“ mínil kladenský dlouhán.

Ne každému se ale poštěstilo do posledního zápasu zasáhnout. Například jedna z opor Daniel Hnízdil ho nervózně prožíval za mantinelem opřený o hole. „Je to něco hrozného, mnohem horší než na hřišti. To se nedá srovnat. Kdyby to šlo, tak jsem tam hned,“ přiznal a po závěrečné siréně si šel s úlevou i s ortézou zakřepčit.

Kladenský Alpiq skončil po základní části na druhém místě tabulky. Ve čtvrtfinále play–off vyřadil až po velkém boji nováčka z Karviné 3:2, když musel odvracet soupeřův mečbol. V semifinále vyřadil Most 3:1 a stejným poměrem zvládl také finálovou sérii s Plzní.

Alpiq Kladno - Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Branky: 11. Topolánek (Kopecký), 29. Kopecký (Trčka, Honický), 36. Příhoda (Rejthar) - 38. Roušal (Beránek).

Alpiq Kladno - Škoda Plzeň 3:2
(1:1, 2:0, 0:1). Branky: 9. Tyburec (Příhoda), 20., 25. Trčka (Kopecký 2, Topolánek) – 15. Edl (Roušar), 40. Pospíšil (Muchl). Konečný stav série: 3:1.