To se v Olomouci za příjemného vytrvaleckého počasí potvrdilo. Díky času 1:28:51 se mu podařilo završit letošní zlatý hattrick, do nějž se počítá i halový titul na pětku a nedávné vítězství v mistrovství ČR na 35 km. Kromě toho se stal potřetí mistrem na dvacítce.

„S časem bych za normální okolností spokojený nebyl, ale pojal jsem to tréninkově a jsem rád, že se mi podařilo obhájit prvenství. V neposlední řadě jsem bodovým ziskem za první místo pomohl klubu, jelikož se jednalo závod započítávaný do prvního kola atletické extraligy,“ zmínil člen A.C. Tepo Kladno tradiční soutěž družstev.

„Největší radost jsem ale měl z toho, že mohl závodit v ideálním zdravotním stavu a budu se moct vrhnout do další přípravy,“ připomněl problém se stehenním svalem na pravé noze, kvůli němuž se v posledních týdnech nemohl věnovat chodecké přípravě, ale jen běhat a jezdit na kole.

Klub Petasites příští rok skončí s pořádáním Národního mistrovství v lóře. Vlevo prezident klubu Pavel Hauptman
Čtyřicet a pak konec? Karetní svátek v ohrožení! Lóra hledá nástupce

Za měsíc se totiž v Poděbradech koná mistrovství Evropy chodeckých týmů, kde plánuje start v závodě na 35 kilometrů. Právě k tomu bude směřovat veškerá příprava. „Chybí mi potvrzovací limit Českého atletického svazu na mistrovství světa v Budapešti,“ zmínil čas 2:36:00, takže má velkou motivaci v lázeňském městě uspět.

„V Poděbradech musím požadovaný výkon zajít. Jinak by pro mě v podstatě skončila sezona. Doufám, že mě nebude brzdit žádný zdravotní problém, protože v mých silách to je,“ prohlásil Hlaváč.

V nadcházejících týdnech bude šestadvacetiletý chodec zároveň finišovat na kladenském ČVÚT, kde studuje obor biomedicínské inženýrství. „Tři dny před závodem v Poděbradech mám nejzazší termín na odevzdání diplomky. Takže toho mám před sebou docela dost,“ dodává olympionik.