Kladno prohrálo poslední zápas série v prodloužení, když předtím vyrovnalo z 2:6 na 6:6. Po pouhých jedenadvaceti vteřinách nastaveného času ho definitivně sťala rána mladého Poláčka.

„Podle mě rozhodlo to, že Bohemka prostě víc dřela, nasadila do hry víc obětavosti. Kvalita byla asi mírně na naší straně, ale svazovala nás,“ přiznal Hněvkovský.

Samotný rozhodující gól byl podle něj ale dost šťastný. „Plácnul do toho a podjelo to pod naším gólmanem. Přitom těsně předtím mohl můj brácha Honza rozhodnout na druhé straně,“ litoval.

Sérii si ale Kladenští prohráli už v domácích duelech. Tak nepředvedli dobré výkony a pokračovali v mizérii kalendářního roku 2011. V něm vyhráli jediný duel nad pražskou Spartou, která ve druhé sérii play-down vede po sobotě nad Pardubicemi 2:1. „Máte pravdu, nedaří se nám. Zatímco my jsme nejlepší výsledky uhráli spíš na podzim, Bohemka to měla přesně naopak – postupně se zlepšovala. My pořád útočili na play-off a zklamání, že se do něj nedostaneme, nám trošku zasáhlo. V kabině ne že bychom se nějak hádali, ale atmosféra tam ideální nepanovala,“ přiznal.

Klokani podle mě li výhodu i ve svých starších hráčích. Jedlička či Janouch se jako lídři předvedli v nejlepším slova smyslu. „Dokázali ostatní nabudit, podržet, hecnout a třeba i sprdnout. My máme lídry také dobré, ale Jedličkovi s Janouchem tahle série sedla,“ vysledoval Hněvskovský.

Přesto nadále věří, že se Kladno v extralize zachrání. Bude ale muset přehrát jednoho z dvojice Sparta – Pardubice a poté poraženého z finále I. ligy.

„Určitě si přeji Pardubice, i když se nám proto Spartě docela dařilo. Ale má silnější kádr, to je jisté. A že věřím dál, to jsem klukům řekl hned po příchodu do kabiny. Už budeme prostě víc bojovat a třeba to vydřeme. Tyhle zápasy se takhle prostě musí hrát,“ dodal Ondřej Hněvkovský.