SK Sudoměřice – Habešovna Gladiators 0:2 (2:3 a 0:5)


Úvodní utkání bylo hodně úporné. Už ve 40. vteřině mohl načít účet Petrák, ale domácí gólman Komenda jeho sólo lapil. Přesto šli hosté do vedení po zásahu kapitána Střesky v oslabení. Za chvíli sice Hujsa vyrovnal, jenže minutu před první pauzou se prosadila třetí bojovná formace Gladiátorů. Beranův pokus Komenda vyrazil a štírek Gotthard prokázal čich na góly – 1:2. Ještě jednou Moravané vyrovnali a chleba se lámal až v hektické 36. minutě. Kameš tutovku neproměnil, na druhé straně vychytal Vimer fantasticky Věcheta, jenž se vzápětí nechal vyloučit. V přesilovce Kameš už nezaváhal, Habešovna se navíc ubránila přesilovce i power–play domácích.


Druhý duel se odehrával před kamerami ČT4 sport na stadionu v Hodoníně, kam zavítalo 900 diváků. Ti viděli hned v úvodu obrovskou šanci domácího Konderly, jenže Vimer ho vychytal a nakonec se stal hlavním hrdinou kladenského týmu. Za svá záda nepustil ani jeden míček, zatímco na druhé straně v 5. minutě otevřel skóre Smutný dorážkou rány Kollera. Duel se zlomil v závěru druhé třetiny. Juráček v přesilovce propálil vše, co mu stálo v cestě a po chvíli zvýšil Kameš. Poslední třetina pak patřila náhradníku langtahllerovi, jenž dvěma zásahy skóre přikrášlil. „Naše mužstvo má svou sílu, hraje pospolitě, hráči si navzájem pomáhají, a to včetně těch starších,“ pochválil své svěřence kouč Jiří Tyburec, který už před víkendem sršel optimismem a týmu věřil, že vyhraje oba duely. „Ale tím nic neskončilo. Stejně jako jsme vyhráli dvakrát my tady, mohou totéž udělat Sudoměřice v Kladně. Dokázaly to už ve čtvrtfinále proti Opavě,“ varoval Tyburec.


Třetí utkání se hraje v sobotu (16), případné čtvrté o den později. Vše v Kladně, nedělní mač vysílá opět ČT4 sport.


Výsledky: Sudoměřice – Habešovna 2:3 (1:2, 1:0, 0:1). Branky: 12. M. Hujsa, 27. Londarev – 9. Střeska, 14. Gotthard, 36. Kameš.
Sudoměřice – Habešovna 0:5 (0:1, 0:2, 0:2). Branky: 5. Smutný, 25. Juráček, 27. Kameš, 41. a 44. Langthaller.


Habešovna: Vimer – Juráček, Kameš, Střeska, Pospíšil, Koller, Kinda – Sýkora, Tyburec, Zeman – Petrák, Smutný, Husák – Beran, Gotthard, Voska – Langthaller, Denis.