Motto „Sláva vítězům, čest poraženým,“ nejlépe vystihuje sobotní dění na hřišti. Domácí v první třetině pokračovali ve výkonech z jihu Moravy a po zásluze vedli 2:0, když se ve 3. trefil Gotthard a ve 14. Husák využil přesilovku. Hosté však zmobilizovali síly a od druhého dějství byli lepším mužstvem. Nebýt nesmírně obětavosti Gladiátorů, kteří k brankáři Vimerovi pustili minimum střel, mohla se převaha Sudoměřic promítnout také do skóre.

To se hostům podařilo až na začátku třetí části, kdy Bolebruchem také v početní výhodě snížili. Pak Konderlou trefili tyčku a zaslouženého vyrovnání se dočkali čtyři minuty před koncem základní hrací doby po střele Kosíka. „První třetinu jsme sehráli výborně, pak se ale kluci zalekli šance a soupeř toho velmi zkušeně využil,“ řekl k obratu poměru sil domácí trenér Jiří Tyburec.

Jeho protějšek Svatopluk Kosík přiznal, že po prvním dějství vše vsadil na jednu kartu. „Hráli jsme vabank, neměli jsme co ztratit a vyplatilo se nám to. Velké nasazení nás ale stálo mnoho sil, které pak scházely v prodloužení.“

V něm měli navrch Kladenští, jedinou velkou šanci však už v úvodu promarnil Tyburec. Nájezdové drama lépe začali hosté, kteří vedli zásluhou Kosíka, pak ale Petrák vyrovnal a v šesté sérii Kladnu zajistil těsný náskok Smutný, když si chladnokrevně vytvořil prostor u levé tyčky. Obrovský gejzír radosti vybuchl ale až když v posledním nájezdu sudoměřický borec nezkrotil míček.

„Chtěl jsem to udělat, trénuju to pořád a tak jsem to zkusil a ono to vyšlo. Je to vrchol mé kariéry,“ prohlásil šťastný střelec mistrovské branky. „Penalty jsou loterie,“ smutně konstoval kormidelník poražených Kosík a dodal: „Oceňuji, že ve všech zápasech se hrálo maximálně korektně.“ Kladenský kouč Tyburec na závěr přiznal, že se k jeho týmu přiklonilo štěstíčko. „Za celou sezonu se nám to vrátilo.“

Gladiátoři získali ještě jedno ocenění. Nejlepším hráčem play-off byl vyhlášen jejich brankář Jan Vimer, jenž mistra dovedl k devíti výhrám z deseti možných.

Branky: 3. Gotthard, 14. Husák, rozhodující nájezd Smutný - 34. Bolebruch, 41. Kosík.
Vyloučení: 5:2, využití: 1:1. Diváci: 600.

Nový český mistr, Habešovna Gladiators: : Vimer, Smetana – Juráček, Koller, Střeska, Pospíšil, Kinda, Denis, Kameš, Ungrman – D. Tyburec, Zeman, Sýkora, Petrák, Smutný, Husák, Voska, Beran, Gotthard, Langthaler, Bartejs, Kabát. Trenér J. Tyburec, vedoucí týmu Dudek.