Predatorss patřili léta k nejhorším celkům nejnižší soutěže. Časy se ovšem mění, chod klubu vzali do ruky schopní kluci v čele s Martinem Malíkem a z outsidera se rázem stal nejlepší tým základní části, byť nakonec vyhrál pouze o bod před buštěhradským béčkem. V play-off ho pak zastavila silná komanda ze Slaného, avšak až v rozhodujícím pátém utkání semifinálové série, a to ještě Predátoři vedli 3:1. V klubu nakonec tolik nesmutnili, nové výzvy se před nimi otevírají v příštím ročníku. S mladými talenty typu Křepelky či výtečným gólmanem Červenkou mohou pohlížet hodně daleko.


Jejich slánský přemožitel postoupil do play-off až z páté příčky, to už měl ale k dispozici posily z řad hokejistů (Valský, Mervart) a bývalých extraligových hokejbalistů (Kropáč). Tyhle přednosti zúročil naplno, navíc prokázal um v rozhodujících chvílích. Všechny série play-off od čtvrtfinále až po finále totiž vyhrál na maximální počet pěti utkání.


Blízko triumfu byl rovněž nakonec třetí Buštěhrad B, jenž hojně využíval posil z áčka a tým měl prakticky stejnou sílu jako první celek. Nakonec ale přišel o hokejistu Kallu, jemuž před rozhodujícími duely skončilo hostování z Habešovny a Vlci bez něj byli poloviční.


Na jejich štítu zůstalo Narko. Neustále zkvalitňuje svůj kádr, ovšem ani letos to na celkový triumf nestačilo. Už v základní části mužstvo nečekaně ztrácelo a v play-off na Buštěhrad jednoduše nemělo. Snad příští rok.


Více ve středečním vydání Kladenského deníku