Habešovna Gladiators - KEB 3:2 po samostatných nájezdech (1:1,1:0, 0:1)

Trochu pravdu měl, Habešovna byla tentokrát lepší jen ve druhé třetině, zatímco ve zbylých dějstvích uměla udeřit, ale jinak byla pasivnější. I tak ale dvakrát vedla, poprvé po ráně přeběhlíka Sikory, jenž loni hrával ještě za KEB, po Trčkově vyrovnání jí pak vrátil náskok nejhezčí trefou dne Juráček hrající od čtvrtfinále se sebezapřením. Ještě jednou KEB srovnal, to se prosadil od modré Honický, ovšem jinak ho koncovka trápila. V první části zazdil Příhoda sólo i další možnost, Rejthar trefil břevno a Dědič tyčku. Ve druhé skvělý brankář Vimer nepustil za záda dva pokusy Hnízdila. V samotné závěru základního času měl pak štěstí při Příhodově tyčce a ještě víc se bohové nad Habešovnou smilovali v prodloužení.

To se Příhoda prodral za beky, šikovně přehodil Vimera a spustil gejzír radosti, který rázně uťali rozhodčí – odpískali ofsajd.

Rozhodnout tak museli nájezdy. Habešovna do nich nemohla počítat s jinak jistým exekutorem Kamešem, jenž se nechal chvilku před koncem vyprovokovat Příhodou, oplácel a musel na trestnou. Přesto Gladiátoři uspěli. Vimer nepustil ani jeden nájezd, zatímco na druhé straně se rozběhl ve čtvrté sérii D. Tyburec a v souboji s dobrým známým Procházkou měl kliku, propálil ho. Když pak neuspěl Aleš Roman, jenž se loučil s vrcholovou kariérou, vyhodil Vimer brankářskou hůl vysoko nad arénu a propukly oslavné gejzíry. „Teď jsem rád, že se konečně vyspím,“ ulevil si Vimer vyhlášený nejužitějčnějším hráčem play-off stejně jako v loňském roce.

Šťastný střelec rozhodujícího nájezdu David Tyburec také chválil hlavně svého gólmana. „S ním by se měly dělat rozhovory. Já při penaltě chtěl vystřelit, do kličky se mi nechtělo. Bylo dost teplo a míček potom často odskočí. Já s ním skončil v rohu snad stokrát a to se mi nechtělo opakovat,“ popsal střelec, který se ve finále musel přeorientovat z útočníka na obránce. „Hrál jsem vzadu místo Marka Váši, který je v trestu. Ale mě to v obraně vůbec nevadí,“ mávl rukou a dodal, že zisk letošního titulu byl pro Habešovnu složitější než loni. Už proto, že ve finále byl soupeře klub ze stejného města. „Tlak byl šílený, to si nikdo neumí představit.“

Jestli někomu kladenští fanoušci titul přáli, pak to byl brankář poražených Jaroslav Procházka. Veterán sestavy se ale opět nedočkal, zbyly mu jen závěrečné slzy, za které se chlap po takovém výkonu stydět nemusí. „Pro Habešovnu rozhodlo štěstíčko. Na tu střelu Davida jsem si sáhl, ale nechytil. Je to velká škoda, protože jsme podle mě byli většinu utkání lepším mužstvem, bohužel jsme ale nedávali šance,“ litoval Procházka a trochu si postěžoval na výkon rozhodčích. „Myslím, že trenér soupeře pan Tyburec na ně během série vyvinul tlak a dnes v závěru se to trochu projevilo,“ narážel hlavně na neuznanou branku v prodloužení.

Branky: 12. Sikora (Krtička), 18. Juráček (Sýkora, Zeman), 56. roz. náj. Tyburec – 13. Trčka, 35. Honický (Dědič, Topolánek). Rozhodčí: Šoupa, Štípek. Vyloučení: 10:7, využití: 1:1. Střely: 27:40. Diváků: 500. Konečný stav série: 3:2 pro Habešovnu.

Habešovna: Vimer – Sikora, Tyburec, Pospíšil, Střeska, Koller, Juráček – Kameš, Petrák, Loskot – M. Sýkora, Štulc, Zeman (24. Husák) – Beran, Gotthard, Krtička.

KEB: Procházka – Rejthar, T. Sýkora, Honický, Dědič, Hájek – Hudeček, Příhoda, Roman – Hnízdil, Topolánek, Trčka – Nedvěd, Kopecký, Ogurčák.