Habešovna Gladiators - Snack Dobřany 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Domácím se stala osudnou první třetina, v níž platili za zbytečné fauly. Hosté nejprve vteřinu před koncem využili přesilovku pět na tři, následně i pět na čtyři a také jejich třetí zásah padl při početní výhodě. Dvě poslední trefy zaznamenal výtečný Roušal. Ve druhé části se povedlo domácím hosty zatlačit a alespoň snížili Ryboněm, pak se ale zase trápili. V poslední části rozhodčí nejprve hostům neuznali jasně regulérní gól. "I já to rozhodčím říkal, ale nechtěli mě slyšet. Asi nechtěli, abych dostal cenu fair-play," usmíval se trenér Habešovny Jiří Tyburec.

Jeho svěřenci se pak lacino do utkání vrátili, když pět minut před koncem Zeman jen nahodil míček na bránu a gólman jeho pokus zle podcenil - 2:3. Následoval drtivý tlak domácích, ale ani otočka Krtičky, ani závěrečná přesilovka podpořený odvoláním Vimera Západočechy o úspěch neobrala. "Vyhráli zaslouženě. My měli zoufalý začátek, kdy jsme soupeře postavili na nohy zbytečnými fauly. Dobřany pak na hřišti vládly, jejich hráči stále běhali do otevřené obrany. Dnes už umí holt hokejbal každý a rozhoduje kvalita a chuť vyhrát. Té měli hosté dnes více," uznal Jiří Tyburec.

Branky: 24. Ryboň (Wittmayer), 41. Zeman - 12. Hajna (Roušal), 12., 13. Roušal (na první Mužík). Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 6:8, využití: 1:3.

Elba Peml Ústí nad Labem - KEB Kladno 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)

Na rozdíl od Habešovny padl KEB hlavně kvůli závěrečné třetině, v níž inkasoval tři góly.Po první části vedl, pak dostal sice tři góly v řadě, ale v závěru druhého dějství dvěma rychlými zásahy Romana a Topolánka vyrovnal. Srazila ho ale rychlá trefa Štěpánka v prvním střídání poslední třetiny. Definitivně ho pak složila branka Práška necelé čtyři minuty před koncem.

Branky: 23. Nedbal (Štěpánek), 24. Kváš (Šilínek), 27. Bím, 31. Štěpánek (Obdržálek), 42. Prášek (Šilínek), 45. Obdržálek - 7., 30. Topolánek (Ogurčák, Dědič), 29. Roman.