Do jarní části vstoupily oba kolektivy hodně rozdílně. Zatímco KEB prohrál první dvě utkání v Plzni a Vlašimi a uspěl až na hřišti pražského KERT Parku, Habešovna si připsala plný počet devíti bodů. A co víc, její mužstvo působí i po odchodu Juráčka do Mostu a při absenci reprezentanta Sýkory (pracovní zaneprázdnění) hodně kompaktně. Všichni hráči si perfektně plní hlavně obranné povinnosti a výsledkem jsou dvě čistá konta brankáře Jana Vimera.
To KEB sice také dobře brání, ale už tak pevný není. A když nedá gól někdy z valašské dvojice Trčka – Topolánek, pak je tým kouče Drahomíra Kadlece hodně bezzubý.

Pomoci by mohl návrat zraněného Tomáše Rejthara do sestavy, Habešovna však může kontrovat premiérovým nasazením zmíněného Sýkory. „Pro tuto chvíli je naším cílem hlavně play-off a k tomu jsme hodně blízko,“ tvrdí kouč Gladiátorů Jiří Tyburec, zatímco Drahomír Kadlec by přivítal, aby jeho tým zahrál alespoň tak jako naposledy v Praze a ještě více se prosazoval v koncovce. „I na Kertu jsme si utkání koncovkou zbytečně zkomplikovali,“ řekl bývalý hokejový mistr světa.