KEB přitom odehrál v Praze svůj zatím nejhorší duel v play-off. Jakoby tým kouče Kadlece příliš ukolébaly jasné domácí výhry i brzké vedené, které zajistil hostům Kopecký. To bylo na dlouhé minuty vše, co Kladeňáci předvedli a naopak tempo diktoval domácí výběr. Brzy také vyrovnal Červeným a ve druhé části jinak skvělého brankáře Procházku prostřelil Kuna – 2:1.

Kladno spasila až zkušená dvojice Roman – Trčka tři minuty před koncem. první skvěle přihrával, druhý do odkryté klece zakončil a vynutil si prodloužení. V něm měli hosté dlouho navrch, ale gól nedali a naopak ho mohli v závěru inkasovat, když osmdesát vteřin hráli tři na pět. Ubránili se a rozhodly až nájezdy.

V nich uspěli na úvod Roman s Tvarůžkem a domácí vrátil do hry až v předposlední sérii Kruček. Jenže vzápětí se trefil také Trčka a Kladno mohlo slavit. „Ale jen výsledek, výkon dnes opravdu nebyl moc dobrý. Domácí byli mnohem aktivnější, naštěstí se dvojici Roman – Trčka povedla jedna akce a pak i nájezdy,“ ulevil si asistent kouče Kladna Milan Maršner.

Kert Park Praha – KEB Kladno 2:3 (1:1, 1:0, 0:1) po sam. nájezdech. Série: 0:3. Branky: 12. Červený (Mrkvica), 22. Kuna (Kruček) – 9. Kopecký (Pittner), 42. Trčka (Roman), roz. náj. Tvarůžek.

Habešovna toužila využít domácího prostředí a vynutit si alespoň čtvrtý duel, což se však nepovedlo. Hráči dřeli, měli spoustu šancí, ale gól fantastickému brankáři Šulanovi nedali ani jeden. A když navíc v poslední minutě prostřední části pykali už popáté na trestné lavici, po 22 vteřinách je potrestal Beránek. Jeho gól se nakonec ukázal rozhodujícím, Gladiátoři bez potrestaného Tyburce a hokejové dvojice Kameš – Petrák vyrovnat nedovedli. „Hokejisté už hrát nechtěli, projevila se i menší síla kádru po odchodu Loskota s Juráčkem. Hlavně ale tým netáhli zkušení borci. Ti si dělají vše po svém, často jsou na trestné lavici a dostávají branky. Naopak mladí mě potěšili a dokázali mi, co jsem si myslel už dřív, že se musíme ubírat novým směrem a že budoucnost máme,“ řekl kouč Jiří Tyburec, jehož mužstvo po dvou titulech poznalo hořkost prohry.

O té se zřejmě rozhodlo už ve dvou plzeňských duelech. „Oni doma na tom svém povrchu asi každého přejedou, ale venku to bylo o něčem jiném. Dnes jsme klidně mohli vyhrát my. Ale jak opakuji, vše zlé je pro něco dobré a my jsme na prahu něčeho nového,“ dodal Tyburec.

Habešovna Gladiators – Škoda Plzeň 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Série: 0:3. Branka: 30. Beránek (Roušal).