Co bude Kladno proti Plzni k úspěchu potřebovat? Je toho víc. Určitě bojovnost. Nasazení. Respekt. Nadšení. Disciplínu. Trochu sportovního štěstí. A jsme v play-off, takže i famózního gólmana. V Jaroslavu Procházkovi ho zaručeně má, byť jeho protějšek Šulan je také naprostá elita.

„Já moc nevím, v jaké jsem formě, Pražané mě moc neprověřili. Až ve třetím utkání, tam jsem si zachytal,“ tvrdí Jaroslav Procházka.

Na Plzeň nemá dobré vzpomínky, jeho tým vyřadila v posledních letech už třikrát. Obraz čtvrtfinále z před dvou roků. Kladno začínalo doma jako nyní a dvakrát vyhrálo. Jenže na západě Čech se Škodovka zmátořila a vrátila se do Kladna. A tady přes optimismus domácích vyhrála i potřetí. „Nejsou to příjemné vzpomínky. Ale je fakt, že jejich styl nám nesedí. I teď je trenéři proti Habešovně sledovali a viděli, že hrají důsledně jeden na jednoho, hodně fyzicky. Něco jsme si na ně připravili,“ reaguje velezkušený kladenský gólman a varuje před zbytečnými fauly. „Přesilovku mají skvělou, Habešovnu i díky tomu vyřadili. Však se také posílili, kromě Šulana je výtečný i mladík, jehož koupili z Dobřan – Roušal.“

Brankář Kladna se naopak nebojí dalších dvou utkání v plzeňské hale, kde se prý nedá vyhrát. I KEB se o tom přesvědčil – nezvládl tady v únoru český pohár a poté ani extraligový duel (4:1 pro domácí). „Ale jsem přesvědčen, že to nebylo povrchem. Hra je na něm ovšem rychlejší, to je fakt. A přesnější, míček nikam neskočí. Nesouhlasím však s názorem trenéra Habešovny Tyburce, že se tam nedá dýchat. Hrát na sluníčku při čtyřicítkách teplotách je možná ještě horší,“ uzavřel Jaroslav Procházka.