Do poháru se letos přihlásilo dvanáct týmů, tedy o jeden víc než loni. Oproti minulému roku schází Černá hvězda a Třebíz, přibyly ale celky, které normální soutěže nehrají. Jedním z nich je kolektiv rozhodčích z Kladenska vedený jejich šéfem Pavlem Švenkrtem, druhým pak HC Sítná.

Takové mužstvo už kdysi existovalo, hrávali za něj pozdější výteční hráči v čele s mistrem republiky Alešem Romanem, nyní ale jeho páteř budou tvořit borci, kteří nedávno prošli mládežnickými kategoriemi KEBu a později Alpiqu. Bránu byl měl hájit gólman Solar, do pole si pak vybral jména jako Jocha, Šorel či Radek Šíma.

Tenhle talent se do hokejbalu vrací po nucené přestávce zaviněné jeho loňskou dopingovou aférou, kdy mu komisaři objevili v těle zakázanou marihuanu.

Bojovat se bude ve třech čtyřčlenných skupinách, z nichž postoupí do osmičlenného play–off vždy dva nejlepší celky plus další dva nejlepší ze třetích míst. Rozhoduje vyšší počet bodů, poté rozdíl skóre a nakonec větší počet vstřelených gólů. Hraje se 3 x 12 minut.

Losování se uskutečnilo v úvodu tohoto týdne a zdá se, že nejslabší bude skupina A, kde nastoupí silné Dynamo a Falcon, ale i slabší Notor a Rytíři Buštěhrad. V béčku by měli být favoritem Beer Stars (vedoucí mužstvo oblastní ligy), ale spíš to bude hodně vyrovnané a jeden silný zástupce vypadne. Dorostenci Jungle Fever totiž loni došli až do finále, předpokládané kvality Sítné budou také vysoké a ani Delta nemá po spojení s Bressonem špatnou sestavu.

Vyloženého outsidera nemá ani skupina C. Slabší budou asi Rozhodčí a Narko Kročehlavy, naopak Jungle Fever je největším favoritem celého Kladenského poháru (v soutěži skončil pětkrát druhý a loni ji premiérově vyhrál) a velmi silní budou určitě i Vlci Buštěhrad.

Rozpis Kladenského poháru

Sobota 8. ledna: Falcon – Rozdělov (9 hodin), Notor – Rytíři (10.30), Delta – Jungle Fever dorost (12).

Neděle 9. ledna: Sítná – Beer Stars (9), Rozhodčí – Narko (10.30), Jungle Fever – Vlci Buštěhrad (12).

Sobota 15. ledna: Sítná – Delta (9), Notor – Falcon (10.30), Rytíři – Rozdělov (12).

Neděle 16. ledna: Jungle Fever – Rozhodčí (9), Beer Stars – Jungle Fever dor. (10.30), Vlci Buštěhrad – Narko (12).

Sobota 22. ledna: Falcon – Rytíři (9), Rozdělov – Notor (10.30), Narko – Jungle Fever (12).

Neděle 23. ledna: Jungle Fever dor. – HC Sítná (9), Delta – Beer Stars (10.30), Vlci Buštěhrad – Rozhodčí (12).

Sobota 29. ledna: čtvrtfinále A – 1 vs. 8 (10), čtvrtfinále D – 4 vs. 5 (11.30).

Neděle 30. ledna: čtvrtfinále B – 2 vs. 7 (10), čtvrtfinále C – 3 vs. 6 (11.30).

Sobota 5.února: 1. semifinále – A vs. D (10), 2. semifinále – B vs. C (11.30).

Neděle 6. února: Zápas o 3-4.místo (10), Finále (11.30).