„Na turnaji jsme vyhráli všech sedm zápasů, představili se v dobrém světle a potvrdili svou pozici v hokejbalovém Kladně,“ usmíval se po triumfu šéf Junglu Jaroslav Homola, který loni mužstvo přetransformoval a opět z něj udělal hodně silnou partu.

Vítězové se nadřeli víc v sobotním semifinále s Vlky Buštěhrad. Trápil je hlavně bratr někdejšího hokejového brankáře Kladna Lukáš Lev, jenž nabil na úvodní trefu R. Omraiovi a poté sám zvýšil na 2:0.

Jenže Buštěhrad si nepohlídal standardky a třikrát inkasoval přímo po buly. Nejprve od Sikory, po dvanácti vteřinách poslední třetiny od Bartáka a po minutě od Ibla.

Bleskový obrat a Jungle se mohli těšit na finále se Sítnou, která si poradila 4:2 s Notorem. V první části utekla na 2:0, ale po obrátce Šíma snížil a Notor žil. Avšak jen do 33. minuty, kdy se trefil rychlík Forrai a Protiva navíc potrestal power-play gólem do prázdné na 4:1. Snížení Kločka už přišlo pozdě.

Ve finále Jungle ve druhé části využil Kudou přesilovku a vedl už 2:0, ale Forrai snížil. Vzápětí přišly dva zlomové momenty utkání. Nejprve už po osmi vteřinách Špaček uvolnil Růžičku a ten z běhu parádně zavěsil na 3:2 a vzápětí kryl brankář Fajt nájezd sítenského Noska, jenž normálně hraje extraligu za Alpiq.

Konečné pořadí Kladenského poháru 2012: 1. Jungle Fever, 2. HBC Sítná, 3. Vlci Buštěhrad, 4. Notor Kladno, 5. Narko Kročehlavy, 6. Beer Stars, 7. Kozel Unhošť, 8. Dynamo Rozdělov, 9. Extrém Kladno, 10. Rozhodčí, 11. Moribundus Kladno, 12. Falcon Kročehlavy.