Skóre 29:1 je neuvěřitelně vysoké a snad ještě více zarazí počet střel na branku – 99:5. Přitom zápas skončil už v 7. minutě poslední třetiny. „Vše bylo zapříčiněno tím, že hosté dorazili pouze s pěti hráči do pole a brankářem. Když pak jeden z borců dostal trest do konce utkání, klesl počet pod povinných pět a rozhodčí muselduel ukončit. V tu chvíli začaly potíže i v hledišti,“ popisoval trenér Alpiqu Kladno Milan Maršner.

Ďáblové totiž verdikt sudího a zřejmě i nálož ve vlastní bráně neunesli, po napadení dalších Kladeňáků byli vyloučeni ještě dva. Navíc jejich zákroky komentovali fanoušci hlavně z řad rodičů a konflikt rostl. „Někteří mladí kluci z Prahy si vše chtěli s rodiči vyříkat ručně a zamířili na tribunu. Pořadatelé tak měli pořádný problém a raději volali městskou policii. My jsme naše hráče stáhli do kabiny,“ dovysvětlil Maršner.

Nakonec se situaci povedlo pořadatelské službě uklidnit a policisté už neměli tolik práce. Pouze doprovodili hostující družinu k autobusu. „Kontaktovali nás pořadatelé a požádali o doprovod hráčů a fanoušků k autobusu. To se také stalo bez jakéhokoliv incidentu,“ sdělila mluvčí MP Kladno Olga Pípalová.

Druhý den hrálo Kladno proti předposlednímu Kovu Praha a zápas byl zcela odlišný. „Raději bych psal o takových. Vyhráli jsme čtyři dva a byl to velmi kvalitní duel. Kovo, byť je předposlední, ukázalo svou sílu a odmakalo celý duel,“ dodal trenér Alpiqu Milan Maršner.

Jeho tým je nyní v extraligové tabulce mladšího dorostu druhý s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Elbu Ústí nad Labem. Ta má ale odehrálo o jedno utkání více. Stejně bodů jako Kladno má Plzeň, oba celky na sebe narazí v posledním kole. Ještě předtím ale čeká Kladeňáky dvojduel v Praze na Kert Parku a v Jihlavě.