Přihlásilo se trio škol– 1., 4. a 12. ZŠ Kladno. Hrálo se systémem každý s každým a jeden zápas trval dvakrát deset minut čistého času. Dvanáctka přijela v modrých dresech, jednička měla sebou oranžové rozlišovací dresy a čtyřka si půjčila také oranžové rozlišovací dresy - protodvanáctkapůjčila na první zápas své dresy 1. ZŠ.

V prvním zápase se ujala vedení jednička nad čtyřkou a stavvydržel až do poločasu. Žáci čtyřky však dokonalezápas po obrátce otočili až na konečných 5:1.

Čtyřka hrála hned následující utkání proti favoritovi - hokejové dvanáctce a i proti stejným dresům. Po poločasuještě držela naději na slušný výsledek, ale celkové skóre se zastavilo až za stavu 2:9.

Jednička nemělapřed posledním zápasem snadnou pozici. Musela by porazit dvanáctku o vícenež čtyři branky, aby se probojovali do krajského kola. Po polovičce drželi bezbrankovou remízu i díky výtečně chytajícímu brankáři Martinovi Burgrovi (nejlepší brankář), ale po změně stran začaly padat branky a to celkem osm ve prospěch vítězné 12. ZŠ v poměru 7:1. Znovu úřadoval nejlepší hráč turnaje Václav Janeček, který se podílel na jedenácti brankách (5+6) ze šestnácti. Jak nejlepší brankář, tak i nejlepší hráč obdrželi od pořadatele turnaje dvě vstupenky (pro sebe a dospělý doprovod) na letošní Mistrovství světa v hokejbale v Plzni.

Výsledky: 1. ZŠ Kladno – 4. ZŠ Kladno 1:5 (1:0, 0:5), 4. ZŠ Kladno – 12. ZŠ Kladno 2:9 (1:3, 1:6), 12. ZŠ Kladno – 1. ZŠ Kladno 7:1 (0:0, 7:1).

Tabulka:

12. ZŠ Kladno 2 2 0 0 16:3 6
4. ZŠ Kladno 2 1 0 1 7:10 3
1. ZŠ Kladno 2 0 0 2 2:12 0

Postupují první dva týmy, krajské kolo se hraje 12. května v Praze na Palmovce.

Prohlédněte si fotogalerii.

Dnes se hraje na Sítné další turnaj, tentokrát třetí kategorie. Kromě v pondělí zúčastněných škol hrají ještě 2. ZŠ a Slaný.

Zbyněk ZÍMA, Rudolf MUZIKA