Hrdiny posledního duelu s Ústím byli brankář Matěj Jakoubek a útočník Filip Jedelský. První vychytal cenné čisté konto, druhý vstřelil první dvě branky a na třetí přihrál Jáchymu Jelínkovi. Kladno přehrálo soka jasně s celkovým skóre 14:4, ale nutno říci, že Ústí bojovalo v každém duelu až do konce.

Speciální byla série pro jednoho z trenérů Miroslava Macha, jenž v Ústí dlouhé roky úspěšně trénoval hokejisty. Mach bude od nové sezony koučem A týmu hokejbalistů Kladna, jmenován byl minulý týden.

Teď chce ale s juniory navázat na jejich dva tituly z dorostu, kde už mimochodem právě Svítkov také porazili. Nyní se o to pokusí také v juniorské kategorii.

Junioři Kladna vyhráli extraligu naposledy v roce 2015, když v dramatickém finále přemohli Ústí nad Labem 3:2 na zápasy. Tým tehdy vedl Josef Moravec a v mužstvu měl třeba i pozdější velké opory A mužstva Františka Plimla a Jakuba Haismana, jenž hraje za Kladno dosud.

Finálová série odstartuje dvěma zápasy v Kladně, v sobotu i neděli se začíná v 17 hodin. Přijďte juniorku Kladna povzbudit, v roce 2015 dorazily na finále tři stovky fanoušků!