Na hlavní ploše zimáku se hrálo už loňské finále extraligy mezi Kladnem a Pardubicemi. Zápasy vysílala televize, dorazilo hodně diváků, hokejbal si udělal v příjemných prostorách částečně zrekonstruovaného stadionu vynikající propagaci.

Původně se mělo hrát na druhé ploše (tak jako loňské semifinále), ale i kvůli tomu, aby hráči neměnili pořád hřiště a jeho rozměry, domluvilo se vedení HBC Alpiq hned na ploše první. "Stejně bychom museli hřiště měnit, pokud bychom chtěli do finále a tam pochopitelně chceme. na druhou plochu můžeme pustit jen 400 diváků a to je málo," vysvětlil Tomáš Rejthar, který se v zimě vrátil po odmlce také do týmu jako hráč a vyzkouší se tak v praxi to, co loni zažil jen jako funkcionář.

Fungovat bude i multifunkční kostka nad plochou. Šéf týmu kameramanů Rytíř.tv Vít Heral svolal svoje ovečky a ty pomoc neodmítly. "Budeme vysílat zápas ve stejné kvalitě jako hokej," přiblížil Heral a dodal, že jeho tým připraví i internetový přenos.

To potvrdil Deníku i Tomáš Rejthar a dodal, že změnami projde také mateřský stánek Alpiqu ležící v sousedství ČEZ stadionu. Poničený asfaltový povrch sloužící od roku 2003 nahradí povrch plastový, nové budou i mantinely a přibude plexisklo kolem celého hřiště. "Od srpna, nejpozději od září se bude moci na hřišti hrát," předestřel plán města Tomáš Rejthar.