Zásadní je pro klub aktuálně rekonstrukce Městské hokejbalové arény. Ta pomalu pod dohledem Sportovních areálů města Kladna končí, v úterý byl natažen na plochu nový umělý povrch. Nové jsou i mantinely a plexiskla kolem celého obvodu hřiště. Objednaná je také časomíra, nově bude ukazovat základní údaje o zápasech na opačné straně hřiště, tedy u sauny. 

„Už se budou dokončovat jen detaily a my se na hřiště ohromně těšíme. Vypadá úžasně a kladenský hokejbal se díky tomu zase posune dál. Myslím, že pro náš mladý tým bude i tohle nový impuls do další práce,“ míní asistent trenéra Alpiqu Kladno Milan Maršner.

On i hlavní trenér Drahomír Kadlec ale musí v létě řešit velké přesuny v kádru A týmu, zejména v obraně. Do Rakovníka se vrátil Jan Pospíšil a kariéru ukončilo hned trio zkušených borců - mimochodem tři poslední kapitáni mužstva – Tomáš Rejthar (zároveň předseda klubu), Petr Ogurčák (rovněž člen vedení klubu) a Michal Dědič. A to není vše. 

Zásadní odchodem bude také Tomáš Kudela. Jeden z nejlepších hráčů týmu i reprezentace za iks posledních let dostal nabídku ze Švýcarska. Jeho přestup ještě vedení Alpiqu nepodepsalo, ale je s ním smířené. „Jednáme, ale Tomáš udělal pro náš klub skutečně hodně a Švýcarsko je pro něj šance, jak se posunout dál. Švýcaři mu zajistili i zaměstnání,“ vysvětlil Milan Maršner, proč vsetínskému odchovanci nemíní Kladno dělat potíže. 

Trenéři navíc nemají k dispozici už na jaře zraněného obránce Františka Plimla, který však po operaci kolena už pomaličku začne s tréninkem. A také rychlého Ondřeje Pražáka, ten řeší zdravotní lapálie od play off. 

Už v zimě z kádru vyřazený Milan Schnaubelt bude dál pokračovat také u konkurence, tedy v Rakovníku, odkud se naopak přesunul zpět do Kladna někdejší velký talent Radek Šíma. Hříchy mládí hodil bývalý reprezentant za hlavu a poslední roky v Rakovníku tvrdě odmakal. Proto dostává další šanci. „Naopak Milan Schnaubelt si své věci ještě musí dát dohromady,“ říká na adresu dalšího Enfant terrible Milan Maršner. 

Další posilou by měl být Tomáš Král, který hokejbal hrál dlouho a rovněž platil za obrovský talent, jenže přednost měl dosud hokej. Teď se pokusí dostat do A týmu. 

„Celkově počítáme, že se kádr obmění a omladí, ale takhle náš klub funguje roky. Sázíme na naše mladé hráče a tak to chceme dělat i dál. Svou kvalitu mají a mohou se zlepšovat. Větší šanci dostanou také ti, kteří zatím třeba tolik přesilovek a oslavení nehráli, ale i oni hokejbal hrát umí,“ dodal Milan Maršner.