Mužstvo přitom muselo nastoupit bez několika zásadních článků sestavy. Chyběli tři kapitáni z posledních let, k nemocným Pospíšilovi a Dědičovi se přidal také Špaček, ten měl ale radostný důvod, narodil se mu syn! "Celé mužstvo mu moc gratuluje," hlásil asistent kouče Jaroslav Procházka, jehož syn dostal na dres céčko a sedělo mu dokonale. Po dvou brankách dal jak Prachaticím, tak v Karviné. Góly pálil i další muž ve velké formě Milan Schnaubelt a v Karviné obránce Radek Soukup.

To je další zkušený borec, jenž ve čtvrtek kvůli zranění kotníku nemohl hrát, ale dal se jakžtakž dohromady a týmu zásadně pomohl. "Ale tentokrát se nám dařilo střelecky a Karviná možná i kvůli tomu nekousala jako jindy. přišli mi odevzdaní," mínil Soukup.

Kanonýři Kladno - Znojmo LAUFEN CZ 4:5 /  23. 9. 2023 / 1. liga mužů. Matyáš Bachmaier
Kanonýrům po dobrém úvodu ligy došly kule do kanónu. Prohráli třikrát v řadě

Kladeňáky naštvala příliš tvrdá hra některých hráčů Karviné, kterou odnesl minutu před koncem benjamínek mužstva Petr Slavík. Vážně si poranil zápěstí (zřejmě zlomenina) a musela pro něj přijet sanitka. "Petr je u nás první rok a vedl si výborně stejně jako další mladí kluci, kteří nám teď pomáhají z juniorky. O to víc nám je ho líto," mrzelo Radka Soukupa a Jaroslav Procházka starší dodal, že Petrovi přeje celé mužstvo, aby se dal brzy dohromady a neměl bolesti.

Podpory se mu dostalo také od fanoušků klubu na facebookových stránkách HBC Kladno.

Další zápas odehrají svěřenci trenéra Slavomíra Švancara v sobotu 7. října od 15:30 hodin doma proti Hradci Králové. Přidají pátý vítězný korálek?