Mužem víkendu můžeme směle označit hokejovou posilu týmů Slaného a Rozdělova Jakuba Valského. Útočník Bílých tygrů Liberec stejně jako v minulých letech dokazoval, že hokejbal zvládá skvěle a oba své celky postrčil do finále.

Valský je kmenovým hráčem Slaného, jemuž pomáhal v nižší, okresní lize. Ale střídavý start má vyřízen do Dynama Rozdělov v oblastní lize. A zvládl pomoc i tady. Navíc proti Třebízi, jejíž barvy hájil v minulých letech. O to byla tradiční série vyhecovanější.

Každý chvilku tahal pilku

V minulých rocích se více dařilo Třebízi, ale možná právě Jakub Valský byla jazýčkem na vahách, který se vychýlil ve prospěch kladenského celku.

Ten v prvním duelu vedl už 6:3, ale bojovníci z Třebíze nic nevzdali a vyrovnali. V prodloužení si vzal taktovku Valský a v jeho 31 vteřině završil hattrick a rozhodl.

Odveta už byla jasně v režii Třebíze. Oslabeného soka, jemuž nedorazil ani Valský, přestřílela 9:4, když o vítězi bylo rozhodnuto už po první třetině.

Dynamo ale srovnalo šiky, na rozhodující mač dorazily opět hvězdy v čele s Valským a karta se totálně otočila. Po první třetině to bylo 5:1 pro Kladeňáky, nicméně Třebíz zase nic nebalila a v prostředním dějství se dotáhla na 5:4 a pak dokonce srovnala. Dynamu ale zůstaly ještě síly a zejména Danu Jůnovi. Zkušený veterán, exmistr světa z roku 1998, dal v posledním dějství tři fíky (celkem v utkání 4!) a po výsledku 8:5 se těší na finále Dynamo.

Druhá série byla až příliš jednoznačná, Beer Stars nedali Vlkům Buštěhrad vůbec žádnou šanci a vyřadili je po výsledcích 6:0 a 6:3. Vzruch přinesl spíš druhý duel, v němž Vlci odčinili darebný výkon ze soboty. Dokonce se ujali vedení, ale soupeři dorazila v neděli hokejová posila Antonín Melka a právě on vyrovnal. Beer Stars poté utekli do dvougólového vedení, ale Buštěhrad se dvakrát dostal na dostřel jediného gólu. Teprve v závěru favorit přidal do otevřené obrany Vrkotou a Hadašem dvě branky a těší se na finále s Dynamem Rozdělov. Stejně jako před dvěma lety, kdy slavilo Dynamo po trefě jinak výtečného fotbalisty Pavla Drska.

Hokejová smršť Slaného

V okresní lize Slaný tradičně poskládalo tým prakticky hlavně na hokejových nohách. V týmu nebyl jen Valský, ale také další „hokejky" Bílek, Růžička a Strnad.

Podle toho také vypadalo semifinále s Beer Stars B, které Slaňáci porazili 9:4 a 6:5 po nájezdech. Hrdinou druhého duelu byl ale bezesporu brankář Beerů Červenka, na něhož mířilo 61 střel. Dlouho držel naději svého týmu, přesto ho Strnad překonal třikrát.
Soupeřem Slaného budou Vlci Buštěhrad. Černé hvězdě sice na úvod série podlehli 2:3, ale pak vyhráli 6:3 a 9:4 a jsou ve finále.