Jeho tým tehdy v úžasné sérii přehrál Kovo Praha, když švermovské hřiště doslova obsypali fanoušci stojících na bleskově vytvořených tribunách z dřevěných palet.

Karel Fík nechyběl ani u sobotního triumfu svých následníků, Alpiqu Kladno, ve finále play-off proti Pardubicím. A rád zkusil porovnat hokejbalové špičky dnes a před šestnácti roky.

„Věděl jsem, že Pardubice budou bránit. Přece jen dvakrát doma prohrály a poznaly, že nemají na to Kladno přehrát. Potvrdilo se i to, že Kladno dá první gól a už titul uhraje," usmíval se Karel Fík, samozřejmě už bez krátké kravaty, která zdobila jeho hruď při prvním titulu a byla jakýmsi vítězným talismanem.

Fík vrcholový hokejbal probírá i s ostatními veterány a pochopitelně vidí zásadní rozdíl v trénovanosti hráčů.

Zatímco za jeho časů se hrálo jen ve čtyřech hráčích na obou stranách a bylo k vidění více parádiček a technických dovedností hráčů, dnes převažuje fyzická stránka, hodně síly i pohybu. „Za nás to také bylo občas silovější, ale víc kombinační a hezké na pohled pro diváka. Dneska je to napůl hokej a krása ubývá, na tom jsme se s kamarády shodli. Pět hráčů na obou stranách na tak malé hřiště je prostě moc," je přesvědčen Karel Fík.

Koneckonců stejný názor má také trenér Alpiqu a reprezentace Drahomír Kadlec, i ten by se ke hře ve čtyřech vrátil.
Na mezinárodní úroveň, tedy pět hráčů a velkou hokejovou plochu, by si nejlepší Češi zvykli jako v minulosti.

„V pěti může být ještě zajímavé čtvrtfinále nebo semifinále, ale pak přijde finále takhle vyspělých týmů a taktika zápas příliš sváže," domnívá se stále uznávaná persona, která spolu s brankářem prvních mistrů republiky Liborem Smetanou připravuje dva velké veteránské turnaje.

Ten první se odehraje už za deset dnů na Sítné a účastní se ho deset mužstev z našeho okresu.

Druhý, srpnový, je určen někdejším nejlepším týmům z Čech, Moravy a možná i Slovenska.