Jeho hlavními organizátory jsou někdejší nejlepší český brankář Libor Smetana s Janem Balounem z vedení Okresního svazu hokejbalu Kladno. Uskuteční se v rámci oslav 25. výročí založení hokejbalových lig na Kladensku a účast přislíbily i týmy, které už zanikly.

Na hřišti na Sítné, kde se jinak o mistrovské body na jaře nebojuje, se představí třeba stará parta Rangers, která se pod vedením bratrů Roberta a Jaroslava Procházků kdysi dostala až do extraligy a současný Alpiq Kladno je vlastně jejím následovníkem.

Dál by měla naskočit někdejší královna kladenských soutěží – Hvězda. Její tým – později přejmenovaný na Průmstav či Ornu a HBC získal v roce 1998 historicky první mistrovský titul pro Kladno.

Dále je tady Švermov, který se také jmenoval v určité době Hvězda. I ten si s bratry Kotky, Matoušem, Šulcem, Zímou či Drechslerem zahrál v české nejvyšší soutěži.

Dalším týmem, který však ještě jako jeden ze dvou pořád aktivně hraje, je Delta, byť do turnaje přizve hlavně chlapíky, kteří kdysi na sítenském hřišti začínali. Ať už to byli Špalek nebo Strejc.

Dosud existuje také Jungle Fever, ti dokonce hrají léta vyšší soutěže (aktuálně třetí ligu) a jejich řadami prošla řada úžasných veteránů jako Rak, Homola, Mlíko nebo bráchové Ježkové.

Stejně stará jako Jungle je i Amálka Hooligans (Kudrna, Neliba, Wiesner).

„Propozice vydáme brzy a objeví se na webových stránkách okresního svazu i Kladenského deníku. Hrát se bude podle současných pravidel, tedy v pěti, jen nebude povinná helma. Karel Fík by v ní stejně nehrál," usmívá se Libor Smetana na adresu svého kamaráda, dalšího bývalého výtečného borce a vůdce někdejší Hvězdy.

Přihlášky je nutné podat do konce dubna na e-mailovou adresu Jana Balouna (rk-hokejbal@kladno.cz), startovné činí 1500 korun.