Obhájce titulu, pražský HC Kert Park, má při lichém počtu týmů na úvod volný los. Soutěž se může pochlubit novým titulárním partnerem i logem. „Nový ročník slibuje obrovskou vyrovnanost,“ těší se předseda svazu Martin Komárek. 


Mezi nejzajímavější hráčské přesuny před novou sezonou patří návrat Radka Šímy do kádru kladenského trenéra Drahomíra Kadlece.
Šestadvacetiletý útočník platil v mládežnickém věku za velký talent. Jeho slibnou kariéru ale přerušil v roce 2013 čtyřletý zákaz činnosti za požití marihuany. V minulých sezonách hájil barvy dnešního soupeře, tedy Rakovníka. 


Kladnu se rozpadla celá obrana považovaná za nejlepší v republice. Skončili totiž hned čtyři reprezentanti z červnového MS v Pardubicích. Kariéru ukončili Tomáš Rejthar a Michal Dědič, Jan Pospíšil se vrátil do mateřského Rakovníka a Tomáš Kudela kývl na lukrativní nabídku švýcarského Oberwillu. Kariéru ukončil rovněž velezkušený Petr Ogurčák, vrátit by se ale měl po roční pauze další bývalý reprezentant Jan Příhoda. „Tým jsme hodně omladili, ale na tuhle práci se těším a věřím, že pokud mladí budou chtít tvrdě pracovat, zase z nich vychováme dobrý tým,“ plánuje Drahomír Kadlec. 


Naopak Rakovník šel jinou cestou. Do týmu získal veterány s minulostí mistrů světa. Vsetínský Michal Trčka extraligu ale několik let nehrál. Ráčkům slíbil pomoc hlavně při venkovních zápasech, které nebudou daleko od Vsetína. Nicméně v prvním kole v Kladně, kde prožil nejlepší roky kariéry, by se měl objevit také. 


Za Rakovník pak čerstvě nastoupí také Slavomír Švancar, legenda mosteckého hokejbalu, který se v mateřském klubu nepohodl. Podobně jako v Rakovníku tamní legenda Milan Sýkora, který si vynutil přesun do prvoligového kladenského klubu Jungle Fever. „Máme ještě rozjednané nějaké Pražáky, kteří sice asi nebudou na všechny zápasy, ale pokud se povedou, nebo získáme ještě někoho dalšího, myslím si, že nebudeme nejslabší,“ míní asi největší hvězda mužstva, obránce Jan Pospíšil.