Přes mizérii Kladna jeho kapitán Martin Špaček minulý týden při vyhlašování Nejúspěšnějších sportovců Kladenska sebevědomě prohlásil, že play-off tým udělá. Teď je tomu skutečně blíž, i když definitivně moudřejší budeme až po utkání předposledního kola, kdy Kladno pocestuje na půdu devátých Dobřan. Ty ztrácejí aktuálně jen tři body a zatím mají lepší také vzájemný zápas, protože na podzim vyhrály u zimáku 7:6 po nájezdech.

Rysové by ale pochopitelně rádi najeli na vítěznou vlnu už nyní a klid si zajistili dříve. V sobotu od 11 hodin hostí v tabulce druhý Letohrad, pak jedou na hřiště předposlední Plzně, následují zmíněné Dobřany a poslední zápas bude doma s nyní pátým Svítkovem Stars Pardubice. Na ten ztrácejí Kladenští aktuálně čtyři body.

„Věřím, že můžeme doma potrápit rovněž Letohrad a že všechno je v našich hlavách. Když budeme v tomhle směru v pohodě, můžeme zase vyhrávat pravidelně,“ věří asistent kouče Jaroslav Procházka, který už v Ústí viděl, jak se hra týmu mění podle výsledku. „V úvodu ještě na klukách předešlé nezdary viditelně ležely, tam nás podržel mladý brankář Tonda Křemenák. Pak jsme dali dvě branky a najednou kluci předváděli parádní akce, vyhrávali souboje u mantinelů, perfektně se vraceli do obrany. Pracovali jsme na tom celý týden a vyplatilo se,“ těší Jaroslava Procházku.

V Ústí ještě chyběl jeho syn Jaroslav. Kvalitní střelec se zranil hned v prvním jarním kole, ale už se uzdravuje.

Na marodce naopak zůstává veterán Dan Hnízdil, jehož zranění je vážné. Do sestavy by se mohli zapojit hokejista Řisut Petr Patyk a také obránce Jiří Hrabár, jehož mateřský tým Beroun hraje až v neděli. Mimochodem Hrabár poslední duel Keltů na půdě Suchdola nad Lužnicí rozhodl gólem na 3:2.

Nechal si v hlavni nějakou přesnou patronku i na Letohrad? Nebo to zase nechá na veteránovi Michalu Dědičovi, vždyť nejstarší člen týmu skóroval v Ústí dvakrát a snad po tosící vytrhl týmu trn z paty.

Na druhou stranu kdo góly dá není až tak důležité, v Kladně se hrálo vždycky hlavně na soudržnou partu.