O pořadí na bedně připravila Kladeňáka Jaroslava Hoška technické závada. Její vinou skončil čtvrtý, když se dlouho pohyboval na třetí pozici, protože z pátého místa na startu finále se dokázal dostat před Bartoše a Vaculíka.

„V dlouhé a rychlé zatáčce mi ale praskla přední poloosa. Naštěstí jsem s autem nikam nepraštil. Škoda, konečně jsem jezdil na bednu,“ litoval Hošek, jenž čtvrtým místem vyrovnal své letošní maximum v MČR.

Nakonec mohl být s bramborovou medailí spokojený, protože poslední dvě kola jel pouze na zadní náhon, což vzhledem k závadě vyžadovalo opatrnější styl jízdy. Tím na něj soupeři zle dotírali.

Byli mezi nimi i další dva jezdci z našeho regionu – šestý Josef Pagač a Zdeněk Neumann, jenž jel v autě Jaromíra Štětiny a závod dokončil jako osmý.

Příští víkend česká autokrosaře další díl českého šampionátu. Pojede se v Poříčí nad Sázavou a Hošek by už měl rád k dispozici motor mitshubishi. „Intenzivně na něm pracujeme, předpokládal jsem, že by mohl být hotový už do Bousova. Bohužel jsme to nestihli.“
Autokrosaře dělí od konce sezony ještě sedm závodů, včetně čtyř v seriálu ME.