V italském Maggiore před tisícovkami bláznivých fanoušků triumfoval a pojistil si celkově čtvrté místo. „Když to dobře jede a funguje auto, tak je to vždy výborný pocit. Proto se to dělá,“ uvedl spokojený Hošek po svém 36. primátu na evropských okruzích. Společně s ním vystoupili na bednu i celkově druhý Turek a nový mistr Evropy Francouz Baudet.

Kladenský závodník týden zvažoval, kterému pohonu dát přednost. Nakonec se rozhodl pro osvědčenou audinu, pro jejíž atmosferický motor hovořila předpověď počasí, která slibovala vytrvalé deště.

Ač se v sobotu ráno vyjasnilo, udělal dobře. V tréninku byl šestý a výtečně si na blátivé trati vedl i v rozjížďkách, do nichž zasáhlo 37 bugin.
V první skončil druhý za Bartošem, ve druhé využil Bartošovy závady a vyhrál ji. První byl i ve třetí, kterou zvládl způsobem start – cíl. Součet umístění mu vynesl druhé místo na finálovém roštu.

První si pozici vybíral vítěz tří rozjížděk Němec Hinnekamp, jenž Hoška potěšil tím, že mu nechal volnou pravou stranu. Na konci cílové rovinky před zatáčkou byl Kladeňák o auto první a pak si na pokropené, rozbité trati s hlubokými kolejemi hlídal vedoucí pozici.

„Jel jsem opatrněji zejména do zatáček, abych nevylétl. Toho využil Turek, který se na mě dotáhl. Do cíle jsme to ale ukočíroval,“ pochvaloval si Hošek, jenž si po dlouhé době vyslechl českou hymnu hranou na jeho počest.

Poprvé v Maggiore startoval před neuvěřitelnými třemi desítkami let, kdy zde skončil druhý. Kdo tehdy mohl tušit, že si k známému jezeru přijede po jedenatřiceti letech pro triumf!