Přitom ale mnoho nescházelo a bylo všechno jinak. Jeho rivalové totiž spolu tvrdě bojovali o celkově druhé místo. Na cílové pásce měli kolizi, jak se ale později ukázalo, bylo to už za ní.

Už předtím ale Smrž předjel Keřku v době, kdy se to nesmělo. Dostal za to pouze pětivteřinovou penalizaci, která ho odsunula na třetí místo, což znamenalo i třetí pozici v seriálu, o bod před Hoškem a o dva za Keřkou.

„Chvíli mi hlavou blesklo, že to vyšlo,“ přiznal Hošek, jenž ale rozhodně zklamaný nebyl, protože sedlčanský závod si mohl do sytosti užívat. Měl totiž famózní formu a po menších úpravách auto šlapalo jako hodinky.

„Celkem bylo šest nebo sedm opakovaných startů a vždy jsem vyhrál způsobem start cíl,“ pochvaloval si Hošek s tím, že podle přítomných byla nejkvalitnější jízdou dne rozjížďka, v níž porazil Štětinu.

Tomu se v Sedlčanech nepodařilo obhájit dva předchozí primáty. „Hošek letěl jako blázen a nepočkal na mě,“ se smíchem přiznal, že na kolegu prostě neměl nárok. Ve finále ale bojoval o druhé místo s Keřkou.

„V zápalu boje jsem zapomněl na Smrže, který mě předjel,“ přiznal Štětina, jenž neměl tušení, že tím sesadil z bedny Hoška. „Vůbec jsem průběžné pořadí seriálu nevnímal, protože jsem na tom nebyl dobře,“ prohlásil Štětina, který se vyjádřil i k Smržovu přestupku.

„Neznám přesně řády, ale předjel na žluté vlajky a za to se vždy diskvalifikovalo. Podle mne měl být desátý.“

MČR, 8. závod: 1. Hošek, 2. Keřka, 3. Smrž … 4. Štětina.
Celkově: 1. Bartoš 92, 2. Keřka 79, 3. Smrž 77, 4. Hošek 76 … 6. Štětina 48. Bodovalo 20 jezdců.