Nemocného kouče Milana Fortuníka zastoupil jeho asistent Petr Klár a na smeči zaskočil za zraněného Tomáše Hýského Ondřej Lenc, který premiérově nastoupil od úvodního míče.

"Až na začátek a konec to však nestálo za nic. Vůbec jsem se do toho nedostal. Snažil jsem se s tím bojovat, ale víceméně jsem se utkáním protrápil," přiznal mladý odchovanec Kladna.

Nejvyrovnanější byl první set, ve kterém domácí zlomili soupeřův odpor Zajíčkovým esem. V druhém bleskově vedli 5:1 či 12:4 a s tím už hosté nemohli nic dělat. V závěrečném ale měli Severočeši navrch dva body (3:1), netrvalo dlouho a pět bodů mělo k dobru Kladno.

Závěr byl koncertem Filipa Křesťana. "Ví, že má v ruce dynamit, který by měl používat pořád, ne jen občas," řekl trenér Klár na adresu svého univerzála, jenž v utkání zaznamenal šest přímých bodů.

Kladenští využili hned první mečbol a bylo to zmiňovaným Lencem, jenž toho paradoxně litoval, poněvadž zablokoval dlouhodobého kamaráda Jana Hrdého.

"Znám Honzovy myšlenkové pochody a vím, co chce v rozhodujícím momentu dělat. Snad nadále zůstaneme kamarády," usmál se jedenadvacetiletý smečař s tím, že se mu lépe hraje, když nastoupí až do rozehraného utkání.

Kouč hostů, rodák z Kladna Petr Brom řekl, že rozhodujícím faktorem byly chyby. "Ty nás trápí nejvíc. Naši kluci, hrají, snaží se, ale to bohužel nestačí," uvedl a dodal: "Nemáme rozdílové hráče jako Kladno Zajíčka, Křesťana nebo van Haarlema."

Jeho protějšek Klár byl rád za tři body už proto, že na výhru Ústí byl v sázkových kancelářích strašně vysoký kurz a na to konto prý po městě běžely fámy, podle nichž měli trošku oslabení domácí prohrát.

Kladno - Ústí n. L. 3:0.
Sety: 19, 17, 15. Čas: 687 minut. Diváci: 400.
Kladno: van Haarlem (2), Zajíček (5), Trojan (7), Křesťan (21), Hietanen (12), Lenc (5), libero Sparidans. Střídali: Syrůček (3), Dillien.