Dosáhla na ně jako juniorka, když vyhrála silniční časovku a také coby bikerka v cross country. Právě horské kolo je její hlavní disciplínou. S bikem se dostala i na OH v Pekingu.

V letošním roce se v rámci přípravy zaměřila také na cyklokros, jenž považuje za dobrou investici do budoucna. „Pro můj sport je dobrý, protože v cross country je také potřebná dynamika a dynamický projev," prohlásila Huříková.

S novou disciplínou se tedy seznamovala v průběhu této sezony. „Až teď v závěru jsem ale začala cítit, že už jsem se do toho docela dostala. Asi se pokusím sehnat sponzora jen na cyklokros, protože momentálně to pro mne není sport, kde bych si výsledkem mohla vydělat alespoň na náklady," přiblížila své plány.

V letošní premiéře se čtyřikrát postavila na start Českého poháru Toi Toi Cupu a čtyřikrát skončila bronzová. Pátý pokus ve Slaném jí ale umístění na bedně nevynesl.

Jelikož byl závod také českým šampionátem, nerozšířila svoji sbírku úspěchů o českou cyklokrosovou medaili. Musela se spokojit s bramborovou.

„Když se podíváte na výsledky předchozích závodů, bylo evidentní, že bych musela být ve výborné formě, abych pokořila soupeřky, které mě dosud porážely," přiznala 26letá cyklistka a dodala:  „Čtvrté místo je slušné, a každé lepší by bylo výborné."

Možná, že kdyby ji přály okolnosti, mohla na medaili dosáhnout.

„Musím přiznat, že v přípravě šly trošku proti mně. Měla jsem střevní potíže a na kolo jsem si sedla až den před šampionátem. Naprosto jsem nevěděla, co od toho můžu čekat," přiblížila rodačka z Vimperku s tím, že nemá představu, jak by se na mistrovský závod dokázala připravit bez zmíněného zdravotního problému.

„Jsem však spokojená, že jsem dojela těsně za třetí Noskovou, protože mně v sezoně odjížděla víc," řekla žena, jež v minulosti získala třikrát titul Miss cyklistiky!

Huříkové úplně nesedla slánská trať s dlouhými rovinami a málo technickými úseky. „Těší mě, že jsem se dokázala zmáčknout a jet na doraz. To se mi letos ještě nepovedlo. Člověk se totiž do toho těžko dostává, když to je jiný druh závodu," tvrdila vítězka Světového poháru MTB do 23 let z roku 2008, a zamířila s dopinkovými komisaři do útrob slánského stadionu.