Klikatou trasu hodlá Slaňák zdolat za 13 dní. Na start se postaví jako předjezdec Milan v sobotu v pražské Podbabě v 9 hodin u restaurace Na Břetislavce, kde nebude chybět ani další Čech slavného jména, olympionik Vavřinec Hradílek. Společně dorazí po 24,5 kilometrech do Lidic, odkud dále zamíří do Lodenice, Třeboce, Citolib, Libčevse, Mostu a Vrskmaně. Hned první den borci ujedou 138,1 kilomoletru.

Útočník Omsku Jaromír Jágr.
Bude Jágrova rozlučka na Sibiři?

Díky své zarputilosti a nezdolnosti se v roce i Nejlepším sportovcem Slaného už v roce 2013 a další prestižní ocenění získal v lednu letošního roku, kdy se stal Hvězdou Deníku. Svým nadšením pro sport a dobrou věc dokáže pozitivně nakazit okolí – včetně rodiny a přátel. „Pořadatelé Lví stopy mě oslovili vzápětí po vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Slaného 2017. Protože mám rád extrémní trasy, neváhal jsem prakticky ani na chvíli a účast rád přijal. Na start závodu se se mnou postaví jak manželka Marcela, tak švagr Libor, kteří se mnou stráví první dva dny. A dále celý organizační tým mých kamarádů ze Slaného. Vždycky se mnou pojedou dva až tři lidé, kteří se budou v průběhu dní střídat. Jejich úkolem bude zajištění doprovodného vozidla, stejně jako ubytování na trase, vyřizování telefonátů atd. Našim společným úkolem bude každý večer zpracovat výstup z jednotlivých etap trasy, kudy jsme ten den projeli a co se cestou událo, na jaké jsme narazili zajímavosti či překážky, aby vše mohli čtenáři sledovat na webových stránkách: www.lvistopa.cz,“ popsal několik hodin před startem Milan Silný, který se soustředí zejména na to, aby jeho kolo bylo ve výborné kondici.

Jak už jsme výše zmínili, Lví stopou pojede i kajakář Vávra Hradílek, na některé z trase se dále připojí lyžař Dušen Kožíšek a v neposlední řadě slavný paralympionik cyklista Jiří Ježek. Účast přislíbil také český krasobruslař Tomáš Verner.

Před slánským borcem Milanem, který je civilním povoláním úředníkem v bance, stojí tedy další velká výzva, ke které se může přidat kdokoli, kdo má bicykl a chuť šlápnou do pedálů. Pro dobrý pocit stačí ujet společně se zmíněnými šampiony třeba jen pár kilometrů a moci si tak říct. „Byl jsem při tom!“

Jak dodávají pořadatelé na výběr je celkem 100 cyklotras v délce zhruba 20 kilometrů, které vedou krásnou českou krajinou. Vyberou si jak namakaní sportovci, tak rodiny s dětmi nebo senioři. Kromě parádního zážitku a dobrého pocitu čekají na vylosované účastníky hodnotné ceny věnované generálním partnerem akce.

Ilustrační snímek.
Dva roky za pěstí rozhodčímu