„Ještě to můžeme někde zlomit, už je ale za pět minut dvanáct. Potřebovali bychom porazit někoho silného, anebo by nám mohlo pomoci třeba Ústí výhrou nad některým z našich konkurentů," uvedl mladý benátecký libero Vladimír Sadílek, který loni odehrál za Kladno v základní sestavě dvanáct utkání.

U Jizery se potkal s dalším bývalým hráčem Kladna – univerzálem Markem Nesvačilem.

Jejich tým od začátku sezony provází zranění a nemoci. To je další důvod současné desáté příčky. Na souboj s bývalým týmem se těší, stejně jako na setkání kamarády, s kterými je v kontaktu. Například se Zajíčkem, van Haarlemem, Trojanem či Syrůčkem. Co ale jeho celek čeká, netuší, poněvadž soupeře v akci ještě neviděl. Víc budou vědět po posledním tréninku.

„Také záleží, jak Kladno nastoupí. Zda bude v plné síle nebo využije náhradníky," řekl Sadílek, jenž vypomáhá prvoligovému Nymburku.

Domácí mají na kontě šest výher v řadě a neradi by sérii ukončili před zraky plné haly. Ale… „Benátky hrát umí. Nevím, z jakého důvodu jim to nejde. To, že jsou tak hluboko, není jejich odraz. Kousat stoprocentně budou," řekl smečař Kladna Martin Hýský a upozornil, že se jejich soupeř ještě může zvednout.

„Musíme k utkání přistoupit zodpovědně a pohlídat si začátky všech setů," řekl a dodal, že chtějí šňůru osmnácti vyhraných sad prodloužit, za čímž je určitě požene plná hala.

„Myslím, že taková série se stává zřídka, zda vůbec někdy. Jsem rád, že se povedla zrovna nám, což potvrzuje, že tým funguje, jak má. Kluci makají, ať tam nastoupí kdokoli, třeba i hráči ze střídačky," pochvaloval si odchovanec kladenského volejbalu.

Dobré nápady má Kladno.volejbal.cz. Potom, co v rámci Movember game s Příbramí vybral na prevenci mužských nemocí skoro 45 000 korun, vymyslel další záslužnou akci. Tentokrát potěší děti z kladenského Korálku (Základní škola speciální Mateřská škola speciální). Kdo z diváků přinese plyšovou hráčku, bude mít na sobotní utkání s Benátkami nad Jizerou volný vstup.

Klub a Kladenský deník přináší soutěž o dres Kladeňáka Tomáše Hýského. Otázka zní: Kolik plyšáků přistane na hrací ploše na konci utkání? Tipy posílejte do soboty 10. prosince 2016 do sedmnácté hodiny na adresu jirin17@volny.cz.

Do odpovědi uveďte vedle tipu plné jméno, bydliště (obec, město) a telefonický kontakt. V případě shodných tipů rozhoduje rychlejší doručení e-mailu, jenž může obsahovat pouze jeden tip.

Soutěžte o dres smečaře Tomáše Hýského

Garantem správného počtu plyšáků je jednatel klubu a hlavní trenér Kladna v jedné osobě Milan Fortuník. (jin)