„Nervozitu necítím, jen příjemné mrazení v zádech. S Milanem Fortuníkem jsme natěšení a v očekávání, co z toho bude," uvedl na prahu sezony asistent Petr Klár, který vstával ve středu ráno ve čtyři hodiny, aby dostříhal video z dvou přípravných zápasů čtvrtečního protivníka.

Ten před startem nejvyšší soutěže z poloviny obměnil a zároveň zkvalitnil kádr, tudíž má silnou lavičku. V jeho sestavě jej nesmírně překvapil jeden mladík, byť se o jeho kvalitách věděl. Je jím největší talent českého volejbalu, osmnáctiletý přihrávající smečař či univerzál Džavoronok, jenž na západ Čech přestoupil z ČZU Praha.

„Nikdy jsem ho neviděl naživo a byl jsem příjemně překvapený, jak vynikající je to hráč," přiznal Klár a přidal jméno dalšího mladého borce.

Ze Zlína přišel do Varů druhý reprezentační nahrávač Bartoš. Jejich mládí by mohlo být v případných vyrovnaných koncovkách pro Kladno výhodou. Varští posílili i v realizačním týmu. K hlavnímu kouči, Kladeňákovi Petru Bromovi, přibyl bývalý reprezentant Jiří Novák, který má stejné kompetence.

V každém případě jsou hosté favority zápasu už vzhledem k finančním možnostem klubu, doplnění kádru a času k sehrání. „Pokud se ale vyvarujeme jednoduchých chyb, tak individuálně máme na to, abychom je potrápili," tvrdí Klár, jenž má tajné přání vyhrát, reálně ale doufá, že nepodlehnou 0:3.

Přece jen měl jeho tým na sehrání minimum času. „Naše družstvo ještě není optimálně doladěné. Proto když to nevyjde, tak se nic neděje, protože Karlovarsko není soupeř, s kterým budeme bojovat o play-off. Budou důležitější utkání," řekl kladenský asistent.

Kladnu, jehož kapitánem bude Filip Křesťan, se podařilo dotáhnout do konce většinu transferů. Jediný, nad kým visel ve středu otazník, byl Rus Kullo. Klub uhradil ruské federaci potřebnou částku a teď je na ní, kdy dá transferu domácího univerzála požehnání. Co se týče blokaře Slováka Seiferta, smečaře Španěla Bouzy či prvního nahrávače Holanďana van Haarlema, šlo vše hladce.

Pro diváky mohou být zahraniční hráči velkým tahákem, do hlediště by tak mohli dorazit v zajímavém počtu. „Věřím, že na Kladně je hlad po volejbalu a lidi přijdou. Bude záležet na hráčích, jak se k prvnímu utkání postaví. Jen na nich bude záležet, zda si lidi bojovným výkonem získají," uzavřel Klár.