Kladenští jsou však nejlepším týmem odvet, tudíž by neměli být bez šance.

„Vím, že hodně chtějí a věří si na nás. Hráče připravuji na to, že když ustojí nápor domácích, tak se prostředí může otočit proti soupeři, jenž by mohl znervóznit, když nepodlehneme vývoji," mínil trenér Kladna Milan Fortuník s tím, že v Chocni dokáží diváci vytvořit zřejmě nejlepší prostředí v soutěži.

„Okolo hřiště je málo místa, takže hodně hlasití diváci jsou blízko a dokáží svému týmu hodně pomoci," tvrdil.

Jeho svěřenci na druhou stranu nejsou žádní nazdárci. S play-off už mají dost zkušeností a tlak by tudíž měli ustát. „Také loni jsme nebyli proti pražské MFF favority a zvládli jsme to, i když si soupeř mysle, že nás hladce přehraje," připomněl Fortuník loňskou sérii.

K břehům Tiché Orlice by chtěl odvézt kompletní tým včetně své maličkosti a fyzioterapeutky. Tréninků před startem čtvrtfinále se ale nezúčastnili tři borci, a to oba nemocní nahrávači a kapitán Poduška, jehož bolí rameno. Jak to nakonec bude se ukáže až před odjezdem.
Podle Fortuníka se soupeř opírá se o dva hráče, kteří prošli extraligovým Brnem a také mládežnickými reprezentacemi.

„Jsou hlavní údernou silou. Máme na ně připravený taktický záměr," přiznal Fortuník a dodal, že v Chocni je sice pěkná, pro volejbal však atypická hala s klenutým stropem, jenž ztěžuje orientaci nahrávačům, takže se jim nerežírují útočné akce úplně jednoduše. „Problémy s tím měly všechny týmu," konstatoval šéf kladenské střídačky.

První utkání se hraje dnes v 18 hodin, odveta druhý den o hodinu později. Kladeňáky tak čeká dlouhé čekání na odvetu.

Fortuník zatím nemá konkrétní plán, jak pauzu vyplnit. vše prý bude záviset od výsledku prvního utkání. „Počítám, že se sejdeme, rozebereme úvodní zápas a pak případně budeme improvizovat. V každém případě nepočítám s tréninkem," uvedl s tím, že budou spát v hotelu, který dobře zná, ať z utkání veteránů, tak z podzimního ligového dvojzápasu v Brně a Chocni.

Kladno se s Východočechy utkalo dvakrát. Doma uspělo poměrem 3:1, venku podlehlo 0:3, když nahrávači Mifkovi ujel vlak, a do zápasu naskočil až v jeho průběhu, což výsledek výrazně ovlivnilo.