„Rádi bychom navázali na tradici závodů Malé Kladno a po časové proluce přiblížili nás sport široké veřejnosti,“ uvedl ředitel závodu Josef Král z pořádajícího TJ Sokol Kladno – Jezdectví.

Organizátoři vyhlásili tři soutěže rozdělené podle stupně obtížnosti. Ten je daný délkou kurzu, jeho náročností a výškou překážek. Skákat se budou stupně Z (výška 100 cm), ZL (110) a L (120).

Tradice závodů v Kladně rozhodně neupadla mezi jejich někdejšími účastníky v zapomnění. Do pátečního poledne totiž pořadatelé zaznamenali přihlášky k více než stovce startů. „Moc nás to potěšilo. Je vidět, že se na Kladno nezapomnělo,“ pochvaloval si Král.

Jeho tým deseti lidí tráví na jízdárně během přípravy závodu veškeré volno. „Od Světového poháru moderních pětibojařů nám na přípravu zbylo relativně málo času. Doufám, že nakonec budou všichni spokojení,“ dodal Král.

Podle toho, jak svůj úkol zvládnou, se bude odvíjet nejbližší budoucnost závodů v Kladně. Pokud vše dobře dopadne, obdrží TJ Sokol Kladno – Jezdectví povolení k sportovně ještě náročnějšímu podniku Velké Kladno, které se má uskutečnit 19. července.